Dzień Otwarty „u mistrza Paderewskiego”

25 kwietnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciężkowicach odbył się Dzień Otwarty. Było to wielkie wydarzenie dla całej społeczności szkolnej do którego długo przygotowywała się młodzież wraz z gronem pedagogicznym by godnie przywitać, ugościć, przedstawić ofertę edukacyjną i zaprosić do  naszej szkoły licznie przybyłą w tym dniu młodzież gimnazjalną. Mogła się ona w ciekawy sposób poprzez gry, konkursy, pokazy i prezentacje zapoznać z kierunkami kształcenia do których należą: liceum ogólnokształcące z dwoma nowymi profilami (medialnym i pożarniczym), technikum hotelarskie, informatyczne, usług fryzjerskich, żywienia i usług gastronomicznych oraz  branżowa szkoła I stopnia kucharz i wielozawodowa. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za przygotowanie tego dnia. Pragniemy także podziękować jednostce OSP Ciężkowice za przygotowanie pokazu strażackiego. Młodzież gimnazjalną zapraszamy do Naszej Szkoły!

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Dnia Otwartego Szkoły w szczególności:

– p. Tomaszowi Bochenkowi wraz z uczniem Jarosławem Kotowiczem za pokaz drukowania 3D
– p. Ewelinie Kras wraz z uczennicami Natalią Kamińską i Natalią Kierońską za pokaz suchego lodu
– p. Edycie Szwalec i Jolancie Mastalskiej wraz z uczniami Bartłomiejem Szostkiem, Pauliną Gądek, Joanną Jasińską, Maksymilianem Łąckim i Wojciechem Szczepańskim za pokaz kuchni molekularnej
– p. Annie Truchan wraz z uczennicami Katarzyną Ciepielowską i Katarzyną Nowak za wypiek ciasteczek i carving
– p. Monice Trela wraz z uczniami Weroniką Szostek, Michałem Barczyńskim, Magdaleną Gniadek, Oliwią Jurkiewicz i Anetą Kubicz za pokaz udzielania pierwszej pomocy i przeprowadzanie doświadczeń
– p. Aleksandrze Łaś wraz z uczniami za prezentacje przedmiotu matematyka
– p. Beacie Porębskiej wraz z uczniami Natalią Marek, Robertem Florkiem, Sylwią Zając, Magdą Hołdą za prezentacje klasy o profilu medialnym, spotkanie z pracownikiem Onetu i pokaz umiejętności językowych
– p. Marii Siwak wraz z uczniami Mateuszem Krokiem, Sylwią Kopek, Edytą Wantuch, Kingą Synowiec, Patrykiem Starzykiem i Arkadiuszem Mastalskim za prezentacje o krajach niemieckojęzycznych
– p. Anecie Ramian oraz uczennicy Justynie Rąpała za przygotowanie prezentacji lekcji języka angielskiego
– p. Jackowi Przybyło i Sławomirowi Jachymczykowi wraz z uczniami Dawidem Malazdralem, Karolem Tabisiem, Damianem Pabianem, Anetą Kania, Arturem Mucha, Łukaszem Job, Jakubem Piszczkiem, Dawidem Mrozem, Patrykiem Schabowskim, Jakubem Jałochą, Filipem Kiełbasą, Dawidem Mrukiem, Mateuszem Krasem i Łukaszem Synowcem za prezentacje zawodu technik informatyk
– p. Anecie Kapałka wraz z uczennicami Katarzyną Cygan, Laurą Słowik i Pauliną Rąpała za przygotowanie grupy rekonstrukcyjnej
– p. Marii Dziuban wraz z uczennicami Pauliną Oleksowicz, Natalią Korcik i Patrycją Mucha za prezentacje zasobów biblioteki
– p. Katarzynie Gut i Weronice Piekarz wraz z uczennicami Moniką Gęba Katarzyną Roman, Jowitą Kwiek, Angeliką Michalik, Patrycją Gut, Dominiką Ciurej, Pauliną Laska, Sylwią Rutka, Wiktorią Maniak i Wiktorią Helizon za prezentacje zawodu fryzjer oraz pokaz makijażu
– p. Jowicie Jurkiewicz Drąg wraz z uczniami Weroniką Rozpara, Wiktorią Bania, Oliwią Gadecką, Karoliną Roman, Agatą Synowiec, Sylwią Mróz i Patrykiem Starzykiem za prezentacje zawodu hotelarz
– p. Katarzynie Jezierskiej i Wojciechowi Paterowi wraz z uczniami Klaudia Jasińską, Katarzyną Trela, Karoliną Kuraś, Ewą Kasperczyk, Agnieszką Pres, Karoliną Migoń, Beatą Wiejaczka, Patrykiem Wiejaczka, Pawłem Musiałem, Szczepanem Sławuta, Hubertem Popiela, Arkadiuszem Włudyką, Mateuszem Włudyką, Tomaszem Włudyką, Mateuszem Łąckim, Dawidem Trybowskim, Kamilem Jamrozem, Pauliną Jeż i Łukaszem Heliazanowiczem za pokaz tańca, ćwiczenia na siłowni, trening i pokaz piłki koszykowej
– p. Michałowi Koralikowi oraz uczniowi Łukaszowi Dziodzio za zapewnienie opieki podczas pokazu rowerowego
– p. Teresie Sławuta za zorganizowanie pokazu strażackiego
-p. Irenie Leś – Skiba oraz uczniom Darii Fałda, Weronice Ptaszkowskiej, Weronice Lysyk, Joannie Osysko, Kamilowi Starzykowi, Dominice Zabiegaj, Dominice Szczerba, Piotrowi Wildze i Angelice Kiełbasa za występ muzyczny
– p. Justynie Martynie, Lucynie Burnus, Teresie Sławuta, Ewie Kukułce i Sławomirowi Olszowskiemu wraz z uczniami Angeliką Moździerz, Karoliną Starzyk, Karoliną Kozłowską, Weroniką Majcher, Mirelą Czerwień, Iwoną Sterkowiec, Natalią Król, Karoliną Radziak, Kingą Skałoń, Wiktorią Mleczko, Magdaleną Wróbel, Bartłomiejem Wolskim, Grzegorzem Tokarzem za oprowadzanie młodzieży gimnazjalnej
– p. Agnieszce Gucwie i Sylwii Schabowskiej i uczniom klasy 1 Szkoły Policealnej za wystawę swoich prac
– p.Sławomirowi Olszowskiemu oraz uczniom Anecie Kani i Dariuszowi Hołdzie za oprawę fotograficzną, film video i napisanie artykułu na stronę szkoły z Dnia Otwartego
– p. Tomaszowi Bochenkowi za  umieszczenie materiału z Dnia Otwartego na stronie internetowej Szkoły

mgr Sławomir Olszowski
nauczyciel wiedzy o społeczeństwie