Kierunki kształcenia

Klasa medialna

Klasa strażacka

TH

TH

TI

TUF

BSI

terapeuta zajęciowy

Drogi Kandydacie!

 Zapraszamy do naszej Szkoły. Mamy 60 lat tradycji, ale jesteśmy nowocześni. Gwarantujemy Ci fajną atmosferę i możliwość osiągnięcia sukcesu w wybranej przez Ciebie dziedzinie.

  W roku szkolnym 2018/2019 proponujemy kierunki:

Liceum:

  • -Klasa humanistyczna, medialna z elementami edukacji artystycznej:(NOWOŚĆ),
  • -Klasa pożarnicza z elementami ratownictwa medycznego (NOWOŚĆ).

Technikum:

  • -hotelarskie,
  • -informatyczne,
  • -usług fryzjerskich,
  • -żywienia i usług gastronomicznych.

Branżowa szkoła I stopnia

  • -kucharz
  • -wielozawodowa

Nasze liceum powstało prawie 30 lat temu jako realizacja marzeń mieszkańców Ciężkowic, aby dzieci nie musiały daleko dojeżdżać, marznąć i tracić czas.  Dzięki zaangażowaniu wielu osób udało się stworzyć naszą szkołę, której uczniowie odnoszą wiele sukcesów, a absolwenci  dobrze ją  wspominają.

To uczniowie są naszym sukcesem. Mamy wiele osiągnięć na poziomie krajowym, ale każdy może tu odnaleźć swoje miejsce, nawet jeżeli nie jest geniuszem. W minionym roku szkolnym zdobyliśmy niezwykłe wyróżnienie – Srebrną Tarczę w rankingu Perspektyw dla techników. W obecnym roku szkolnym otrzymaliśmy już Złota Tarczę ! Jesteśmy najlepsi w Powiecie Tarnowskim i potwierdzają to sukcesy naszych uczniów w ogólnopolskich olimpiadach zawodowych ( hotelarskich, żywienia i innych) i konkursach fryzjerskich  oraz gastronomicznych. Co za tym idzie, nasi uczniowie doskonale zdają egzaminy zawodowe i mają możliwość wyboru pracodawcy w Polsce lub za granicami.

Dnia 12 stycznia 2018 roku  uczennica klasy III TŻ Wirginia Iżykowska zajęła I miejsce w okręgowych eliminacjach Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności ( na 101 uczestników).

Mamy sukcesy naukowe, sportowe, a na co dzień uczymy się, jeździmy na wycieczki, praktyki, do teatru, na lodowisko. Szkoła umożliwia nam rozrywkę i rozwijanie naszych talentów w kołach zainteresowań, zespole muzycznym , na akademiach i koncertach znanych zespołów muzycznych (np. PECTUS, MANCHESTER). Podczas wyjazdów zagranicznych zdobywamy doświadczenia zawodowe, kontakty, zwiedzamy i prezentujemy nasze talenty.

         Zapraszamy do nas.

 25 kwietnia Dzień Otwarty Szkoły i liczne atrakcje.