uroczystości szkolne

​Powiatowe obchody Dnia Komisji Edukacji Narodowej

Społeczność naszej szkoły miała możliwość uczestniczyć w Powiatowych obchodach Dnia Komisji Edukacji Narodowej zorganizowanych tym razem w Ciężkowicach  „u Paderewskiego”.

Dzień Komisji Edukacji Narodowej jest tym dniem w roku, kiedy głębiej zastanawiamy się nad „rolą nauczyciela w edukacji i wychowaniu młodego pokolenia…” Ta uroczystość była próbą weryfikowania dorobku pracy nas wszystkich, próbą jakich wiele w swojej historii przeżywa każda szkoła, każda społeczność, każdy z nas. Jest także okazją do osobistego zmierzenia się z jej tradycją, systemem wartości i wypracowaną renomą.

Zdjęcia dostępne w szkolnej galerii…

Gościliśmy pana starostę tarnowskiego Romana Łucarza, pana wicestarostę Zbigniewa Karciskiego, pana Burmistrza Ciężkowic Zbigniewa Jurkiewicza, wójta Gromnika Bogdana Stasz, członków zarządu Powiatu Tarnowskiego, pana Radnego Województwa Małopolskiego Wojciecha Skrucha, Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Promocji panią Marię Borkowską, przewodniczącego Rady Gminy Ciężkowice pana Zdzisława Szczerbę, starszego wizytatora z Kuratorium Oświaty delegatura w Tarnowie pana Andrzeja Szlantę, dyrektorów: Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej oraz Muzeum Przyrodniczego w Ciężkowicach, Radnych Powiatu Tarnowskiego, Radnych Gminy Ciężkowice, ks. dziekana Jana Zająca kustosza Sanktuarium Pana Jezusa Miłosiernego w Ciężkowicach, dyrektorów placówek oświatowych Powiatu Tarnowskiego zarówno prowadzonych przez powiat jak i samorządy gminne oraz nauczycieli szkół Powiatu Tarnowskiego, nagrodzonych nauczycieli oraz pracowników szkoły, panią Kazimierę Gdowską-Trela emerytowaną dyrektor naszej szkoły. Oczywiście na uroczystości obecne było grono pedagogiczne naszej szkoły tj. Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. I. J. Paderewskiego w Ciężkowicach, pracownicy szkoły, rodzice na czele z przewodniczącą Rady Rodziców panią Agnieszką Kloc oraz wy drodzy uczniowie. 

W części oficjalnej po wysłuchaniu przemówień pan starosta oraz wicestarosta wręczyli nagrodę starosty 4 dyrektorom i  8 nauczycielom. Za zasługi dla promocji i kultury nagrodę starosty odebrał dr Robert Truchan. Akty mianowania otrzymało zaś 9 osób z terenu Powiatu Tarnowskiego. Następnie wręczone zostały nagrody dyrektora ZSOiZ im. I. J. Paderewskiego w Ciężkowicach. Nagrodę otrzymało 20 osób. Po tych podniosłych chwilach głos został oddany młodzieży, która w części artystycznej umiliła czas obecnym na spotkaniu. Tuż po zostały wręczone róże obecnym nauczycielom. Goście mieli także możliwość zwiedzenia wystawy „Dla Ciebie Polsko.  W stulecie czynu legionowego.” (wystawa użyczona przez IPN oddział Kraków) i przejścia do budynku szkoły na poczęstunek.

 
Józef Parys
dyrektor szkoły

Podobne posty

Jubileusz 60-lecia Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ignacego Jana Paderewskiego 17-18 listopada 2017 roku

szef

Bal Studniówkowy 2019

szef

100. rocznica urodzin świętego Jana Pawła Wielkiego

szef
Skip to content