„Zawżdy tak to bywało,
  gdy sto dni nauk zostało,
  wielce godni żakowie 
  biesiadowali na zdrowie”
 
 
 Bal Studniówkowy tegorocznych maturzystów odbył się 20 stycznia 2018 roku w Restauracji „Zajazd Ostoja” w Bobowej. Ten ważny dla nas wieczór spędziliśmy w gronie naszych partnerek, koleżanek, kolegów z klas maturalnych IV TŻF, IV THI, III LO,  rodziców oraz wychowawców i nauczycieli. Pan dyrektor Józef Parys otwierając bal powiedział:

„[…] Za 104 dni staniecie u progu Szkoły tuż przed rozpoczęciem pierwszego egzaminu maturalnego. Studniówka jest ostatnim dzwonkiem wzywającym do wytężonej pracy, do nauki. To także przepustka w bramie do dorosłości, która zamyka poprzedni etap Waszego życia – etap młodzieńczej beztroski. […] Po czym zakończył mówiąc: Życzę, aby przez cały dzisiejszy bal panowała wspaniała atmosfera, a uśmiech nie znikał z naszych twarzy! Życzę Wam wspaniałej zabawy do samego rana. Życzę Wam udanego ostatniego etapu przygotowań i jak najlepszych wyników z egzaminów maturalnych. Życzę Wam dobrych wyborów w życiu, takich których konsekwencją będzie spełnienie, szczęście, radość i rozwijanie swych pasji. Na zawsze zapamiętajcie naszą, Waszą szkołę o której mówcie tylko dobrze. To tu bowiem kształtowały się Wasze młodzieńcze charaktery.”

Bal rozpoczęliśmy staropolskim reprezentacyjnym tańcem narodowym tj. Polonezem. Później  po chwili znaleźliśmy się na parkiecie gdzie wraz z zespołem muzycznym Ex-time bawiliśmy się do białego rana. Jesteśmy przekonani, że każdy będzie mile wspominać tę wyjątkową i jedyną w swoim rodzaju noc!

 Tomasz Włudyka
klasa IV TŻF