Biuro Programu „Niepodległa” już po raz kolejny zaprasza do akcji #mojaflaga, czyli wywieszenia Biało-Czerwonej z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Ambasadorami akcji są wszyscy, którzy wywieszają flagę podczas świąt państwowych lub w ważnych momentach życia. Wystarczy zrobić sobie zdjęcie z flagą i opublikować je w mediach społecznościowych z oznaczeniem #mojaflaga.

Flaga Polski w twoim oknie / na twoim domu

Aby wziąć udział w akcji wystarczy wywiesić Flagę Polski przed domem, na balkonie czy w miejscu pracy. Jak mówi Jan Kowalski, dyrektor Biura Programu „Niepodległa”: Nie musi to być duża flaga, możemy uszyć ją sami, albo zrobić z papieru. Ważne, żebyśmy pokazali w tych trudnych czasach, że potrafimy się jednoczyć i solidarnie okazać nasz patriotyzm i odrobinę optymizmu zgodnie z hasłem »Wszystko będzie dobrze«.

🇵🇱 moja flaga 🇵🇱 – Józef Parys 🙂

Choć staramy się zostawać w domach i tak możemy włączyć się w świętowanie. Wystarczy zrobić zdjęcie wywieszonej Flagi i udostępnić je w mediach społecznościowych z hasztagiem #mojaflaga.

#MojaFlaga na dzień flagi RP

W akcji #mojaflaga dotychczas brali udział miedzy innymi Marcin Gortat i Energa Basket Liga, Tour de Pologne i Czesław Lang oraz czołowi polscy lekkoatleci tacy jak Adam Kszczot, Konrad Bukowiecki, Paweł Wojciechowski czy Marcin Lewandowski. W promocję akcji angażowały się również Polski Komitet Olimpijski, Polska Liga Siatkowa czy profil Łączy Nas Piłka.

Polacy wielokrotnie pokazali, że chcą się angażować w świętowanie ważnych rocznic. Ubiegłoroczna akcja #mojaflaga przyciągnęła uwagę ponad miliona internautów. Mamy nadzieję, że w tym roku podobnie wielu okaże dumę z naszych barw narodowych – opowiada Jan Kowalski, dyrektor Biura Programu „Niepodległa”.

Wywieś Flagę!

Teraz kolej na Was! Zapraszamy wszystkich Polaków i przyjaciół Polski do wywieszania flagi nie tylko 2 maja, ale przez cały weekend majowy, może przez cały rok.

Świętujmy razem! Wywieśmy flagę. Niech powiewie przez cały rok.

Józef Parys, dyrektor szkoły