Zakupmy zestaw AED do naszej szkoły!

Warto aby każdy uczeń naszej szkoły, nauczyciel oraz pracownik administracji i obsługi szkoły umiał obsłużyć AED. We współpracy z Rada Rodziców z składanych pieniędzy na Radę Rodziców, pieniędzy od sponsorów chcemy zakupić kompletnie wyposażony zestaw AED, dostosowany do potrzeb naszej szkoły (defibrylator, system przechowywania oraz dodatkowe materiały edukacyjne).

Znajdowałby się w holu na pierwszym poziomie tuż obok sali obsługi gości. Każdy uczeń i pracownik zostanie przeszkolony z obsługi zakupionego sprzętu ratującego życie!

Wpłatę na ten konkretny cel można dokonywać przelewem na konto Rady Rodziców w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ignacego Jana Paderewskiego: 24 8591 0007 0291 0350 1629 0001.

W opisie przelewu proszę o zapis: Zakup AED dla ZSOiZ Ciężkowice

AED to skrót od Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego (ang. Automated External Defibrillator). Jest to przenośne urządzenie medyczne, które analizuje rytm serca i, w razie potrzeby, dostarcza impuls elektryczny, aby przywrócić prawidłowy rytm serca u osoby z nagłym zatrzymaniem krążenia. AED jest zaprojektowany tak, aby mógł być używany przez osoby bez przeszkolenia medycznego, prowadząc użytkownika przez proces defibrylacji krok po kroku za pomocą komend głosowych i wizualnych. 

Józef Parys, dyrektor szkoły

Related posts

Rekrutacja – Erasmus +

Bezpłatny  kursu prawa jazdy kat. B

Harmonogram realizacji bezpłatnego kursu prawa jazdy kat.B