Liceum ogólnokształcące – klasa geograficzno-matematyczna

szef

Nauka w tej klasie trwa 4 lata i kończy się egzaminem maturalnym. Uczeń realizuje program liceum ogólnokształcącego.

Czynności jakie doskonalą Cię poza zajęciami lekcyjnymi:

Wyjazdy do:

– Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie,

– Muzeum Farmacji i Anatomii w Krakowie,

– Tarnowa na Noc Naukowców

Zajęcia pozalekcyjne:

– Wolontariat,
– Koło Historyczno- Turystyczno- Fotograficzne,
– Koło Przedsiębiorczości,
– Koło Informatyczne,
– Zajęcia sportowe m. in. z siatkówki, koszykówki, piłki nożnej, piłki ręcznej,
– Koło Caritas,
– Koło Ekologa.

Co nas wyróżnia?

– spotkania ze Świadkami Historii,
– uczestnictwo w projektach – „Ekologia na całego”,
– sukcesy w ogólnopolskich konkursach historycznych.

Sukcesy uczniów:

– konkurs „Sprawa polska i Polacy w czasie I wojny światowej, ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia bitwy pod Gorlicami dla przebiegu wojny i odzyskania przez Polskę niepodległości”. Uczennica klasy III LO Katarzyna Cygan, zdobywczyni I miejsca oprócz tytułu laureat uzyskała, zaświadczenie o uzyskaniu prawa do podjęcia kształcenia na wybranym kierunku studiów stacjonarnych I stopnia w Instytucie Historii i Archiwistyki w Krakowie (czerwiec 2016 r.).
– Bartłomiej Pilch, absolwent Liceum Ogólnokształcącego, został finalistą etapu centralnego Ogólnopolskiej Olimpiady Tematycznej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768–1864.Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego. Za wolność Waszą i naszą” rozgrywanej w Warszawie (czerwiec 2017r.)
– Dyktando Ortograficzne „O złote pióro” w Zespole Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie. Klaudia Jasińska III LO zdobyła V miejsce (marzec 2017)
– Olimpiada Promocji Zdrowia, Zdrowego Stylu Życia i Wiedzy. Uczennice klasy III Liceum Ogólnokształcącego w składzie Katarzyna Cygan, Weronika Szostek oraz Ewelina Hołda zdominowały rywalizację indywidualną. Nasze uczennice zajęły: Katarzyna Cygan- I miejsce, Weronika Szostek – II miejsce, Ewelina Hołda – miejsce III . Dodatkowo cała drużyna zajęła II miejsce w kategorii drużynowej (marzec 2017 r.).
– V edycja powiatowego konkursu historycznego poświęconego Józefowi Piłsudskiemu w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie. Uczeń klasy I LO Przemysław Markowicz zajął III miejsce (marzec 2019).

Dlaczego warto się u nas uczyć?

  • miła atmosfera w niedużych grupach,
  • wykwalifikowana kadra dydaktyczna,
  • możliwość udziału w kursie kelnerskim i barmańskim,
  • uczestnictwo w różnych projektach,
  • nauka na wysokim poziomie.

Absolwenci, którzy ukończyli nasze LO obecnie studiują na renomowanych uczelniach w Krakowie np. UJ, AGH, Politechnika, a także w Rzeszowie, Tarnowie, Nowym Sączu, we Wrocławiu. Niektórzy podjęli już pracę zajmując wysokie stanowiska, co jest dowodem na to, że poziom nauki w LO jest wysoki i umożliwia dostanie się na wybraną uczelnię oraz wymarzony kierunek studiów.
Kierunki kształcenia studiów wyższych jakie może podjąć uczeń:
Pożarnictwo, prawo, administracja, dziennikarstwo, socjologia, kulturoznawstwo, historia, politologia, filozofia.

 

Skip to content