Koło informatyczne

szef

 

Opiekun koła mgr Jacek Przybyło

Działalność Koła informatycznego skierowana jest do młodzieży zainteresowanej komputerami i informatyką, chcących poszerzyć swoja wiedzę lub nadrobić zaległości z przedmiotów zawodowych. W roku szkolnym 2021/22 spotkania odbywają się nieregularnie w pracowni multimedialnej nr 31.

NAJNOWSZE WYDARZENIA

Zajęcia październik 2021

Testowanie zasilaczy
Testowanie komputera kartą diagnostyczną do ustalania kodów błędów podzespołów
Wykorzystanie testera zasilacza do sprawdzania prawidłowości poziomu napięć wyjściowych
Wykorzystanie testera zasilacza do wykrywania usterek na różnych typach złączy

Zajęcia wrzesień 2021

Wymiana filamentu w drukarce 3D
Kalibracja drukarki 3D

Wyjazd z projektu do firmy informatycznej Miquido do Krakowa – 9.06.2021

Zajęcia luty 2021

Zarabianie wtyku RJ45 (8P8C) na kablu typu skrętka

Zajęcia styczeń 2021

Demontaż i montaż podzespołów w laptopach

Zajęcia wrzesień 2020

Instalacje i konfiguracje systemów Linux Serwer

Zajęcia w pracowni multimedialnej z sieci komputerowych

Zajęcia koła informatycznego luty/marzec 2020

Pomiary elementów elektronicznych występujących na płycie głównej

no images were found

Używanie lutownicy transformatorowej w informatyce

no images were found

Zastosowanie stacji lutowniczej z modułem HotAir do reballingu układów scalonych na płycie głównej

no images were found

Wyjazd do Akademickiego Centrum Komputerowego AGH Cyfronet w Krakowie – 5 czerwca 2019r

no images were found

   

Zapraszamy ponadto uczniów naszej szkoły do uczestnictwa w kursie IT Essentials PC Hardware and Software – Sprzęt i oprogramowanie komputerów w ramach Akademii CISCO. Kurs kończy się międzynarodowym certyfikatem potwierdzającym ukończenie szkolenia z zakresu budowy komputerów osobistych i stanowiący wprowadzenie do bardziej zaawansowanych zagadnień IT. Więcej informacji – kliknij tutaj lub tutaj. Szczegółowe informacje i zapisy u nauczyciela informatycznych przedmiotów zawodowych p. Jacka Przybyło.

W roku szkolnym 2018/19 certyfikaty CISCO otrzymało, po zdaniu końcowego egzaminu, 3 uczniów TI Damian Pabian, Grzegorz Tokarz oraz Piotr Wilga. Gratulujemy!

W roku szkolnym 2015/16 certyfikaty CISCO zdobyło, po zdaniu końcowego egzaminu, 3 uczniów TI Paweł Gaborek, Tomasz Haraf oraz Sławomir Juruś.OGÓLNE CELE KSZTAŁCENIA
1)   Ukazywanie uczniom, w jaki sposób komputer jest pożytecznym narzędziem w pracy, nauce i komunikacji 2)   Rozwijanie u uczniów zainteresowań technologią informacyjną 3)   Kształtowanie uzdolnień w dziedzinie informatyki 4)   Kształtowanie postawy poznawczej i twórczej 5)   Poznawanie i rozumienie otaczającego świata 6)   Kształtowanie umiejętności prawidłowej oceny informacji pod względem zagrożeń płynących z Internetu 7)   Kształtowanie postawy szacunku dla własności intelektualnej 8)   Dostrzeganie potrzeby samokształcenia 9)   Kształtowanie umiejętności współpracy i współdziałania w grupie   BLOKI I MODUŁY TEMATYCZNE1.Systemy operacyjne i sieci komputerowe a) Konfigurowanie sprzętu i środowiska pracy b) Przeinstalowywanie systemów i oprogramowania na stanowiskach komputerowych   2.  Programy użytkowe a)      Przygotowywanie i obróbka graficzna materiałów do gazetek szkolnych b)      Optymalizowanie grafiki pod kątem witryn WWW c)      Wykonywanie projektów graficznych d)      Projektowanie grafiki przeznaczonej na strony internetowe e)      Przedstawianie i projektowanie pomysłów na stronę internetową szkoły   3. Korzystanie z zasobów internetowych4. Tworzenie i aktualizacja witryny internetowej szkoły a)      Aktualizacja i modernizacja witryny szkoły b)     Zarządzanie wydajnością i zapewnianie dostępności   5. Prowadzenie kursów w ramach Akademii CISCO6.  Przygotowanie do egzaminów z kwalifikacji teoretycznych i praktycznych

Skip to content