Naukowe 2012-2017

szef

Rok szkolny 2016/2017

Uczennica klasy IV TŻiUG Aleksandra Burnus zajęła III miejsce w okręgowych eliminacjach XLI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku Gastronomia, które odbyły się w dniach 21-22.04 w Nakle Śląskim.11.04.2017r odbył się turniej na temat Historii Motoryzacji i Prawa o Ruchu Drogowym, w którym uczestniczyli nasi uczniowie zdobywając 4 miejsce w klasyfikacji grupowej.

W dniach 03.04 – 06.04 2017 r. w Kołobrzegu odbył się Etap Centralny IX OLIMPIADY WIEDZY HOTELARSKIEJ, w którym wzięła udział nasza uczennica z klasy 3TH Karolina Truchan. Uczennica naszej szkoły zajęła 8 miejsce w kraju, dzięki czemu uzyskała tytuł laureata Mistrza Wiedzy Hotelarskiej.

Dnia 31 marca 2017 roku w Zespole Szkół Niepublicznych w Tarnowie odbyła się kolejna edycja regionalnego konkursu Tarnowska Wiosna Fryzjerska – „Cztery pory roku w koku”. Wzięły w nim udział dwie uczennice naszej szkoły z klasy II TUF – Monika Gęba oraz Weronika Lysyk. Zwyciężczynią konkursu została Monika Gęba zajmując zaszczytne pierwsze miejsce, która wykonała zimową stylizację. Natomiast Weronika Lysyk ze swoją wiosenną stylizacją zajęła czwarte miejsce.

Dnia 14 marca 2017r uczennice: Wirginia Iżykowska, Magdalena Łaś i Karolina Truchan godnie reprezentowały naszą szkołę podczas etapu wojewódzkiego Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” realizowanej w ramach projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS”. Dziewczyny zakwalifikowały się doo etapu wojewódzkiego.

4 marca w Zespole Szkół Technicznych w Tarnowie-Mościcach odbył się finał 21 Olimpiady Promocji Zdrowia. Reprezentacja naszej szkoły uczennice klasy II Liceum Ogólnokształcącego w składzie Katarzyna Cygan, Weronika Szostek oraz Ewelina Hołda zdominowały rywalizację indywidualną. Nasze uczennice zajęły: Katarzyna Cygan- zwycięstwo, Weronika Szostek – drugie miejsce, Ewelina Hołda – miejsce trzecie. Dodatkowo wszystkie razem zajęły II miejsce w kategorii drużynowej.

W dniu 26.01.2017r we współpracy z Polskim Związkiem Łowieckim, odbyła się III edycja konkursu gastronomicznego „Dzikie Smaki” – Dzika kaczka po myśliwsku. Zwyciężył uczeń naszej szkoły Mateusz Łącki.

Nasze uczennice: Katarzyna Cygan z II LO i Wirgina Iżykowska z II TŻiUG, otrzymały Stypendia Prezesa Rady Ministrów.

17.01.2017r uczennica kl. II Technikum Usług Fryzjerskich Monika Gęba zajęła 6 miejsce w konkursie fryzjerskim pod hasłem ,,Zachwycające damy baroku”, który odbył się w Zespole Szkoł Techniczno – Zawodowych w Tarnowie.

W styczniu 2017r tytuł srebrnej szkoły 2017 i prawo do posługiwania się znakiem graficznym przydzielanym przez Fundację Edukacyjną Perspektyw, zdobył Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. I.J. Paderewskiego w Ciężkowicach, uzyskując 174 miejsce w ogólnopolskim rankingu techników, a 22 w województwie małopolskim, wyprzedzając wszystkie technika w szkołach prowadzonych przez Powiat Tarnowski.

W dniu 15 grudnia 2016 r. w Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Tarnowie odbył się rejonowy etap X Olimpiady Historycznej Losy Żołnierza i Dzieje

Oręża Polskiego „Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego – za wolność Waszą i Naszą”. Uczniowie z naszej szkoły Bartłomiej Pilch z klasy III LO (I miejsce) i Katarzyna Cygan z klasy II LO (II miejsce) zakwalifikowali się do kolejnego, wojewódzkiego etapu.

2.12.2016r w ZSEG w Tarnowie odbyła się XII edycja konkursu na najlepszego ucznia w zawodzie kucharz. Tematem konkursu było wykonanie pierogów o smaku słonym i słodkim. Naszą szkołę reprezentowała Wirginia Iżykowska uczennica II klasy Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych zdobywając I miejsce.

4 października 3 uczniów z IV klasy technikum informatycznego: Paweł Gaborek, Tomasz Haraf oraz Sławomir Juruś otrzymało certyfikat informatyczny IT Essentials zdobyty w ramach sieciowej Akademii CISCO.

Rok szkolny 2015/2016

Katarzyna Cygan, uczennica klasy I LO, wygrała w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, wojewódzki konkurs: Sprawa polska i Polacy w czasie I wojny światowej, ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia bitwy pod Gorlicami dla przebiegu wojny i odzyskania przez Polskę niepodległości.

Jako laureatka etapu wojewódzkiego, Kasia, otrzymuje zaświadczenia Małopolskiego Kuratora Oświaty, nagrodę rzeczową ufundowaną przez Organizatorów, a także jak określa regulamin konkursu indeks na wybrany kierunek na UP w Krakowie.

20 maja 2016 r. w Krakowskiej Akademii im. Frycza Modrzewskiego, odbyło się uroczyste zakończenie etapu wojewódzkiego olimpiady historycznej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego…”. Zwycięzca tego etapu, Bartłomiej Pilch, w asyście pani Anety Kapałki, odebrał z rąk pani wicekurator Haliny Cimer i Przewodniczącej Małopolskiej Komisji Wojewódzkiej pani Iwony Florczyk-Szwak, dyplom laureata i nagrodę rzeczową (tablet).

W dniu 31.03.2016r. w MCDN w Tarnowie odbyła się siódma edycja Konkursu Wiedzy o Górach dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy I LO: Katarzyna Cygan, Magdalena Łaś i Weronika Szostek pod opieką p. Lucyny Burnus. W bieżącym roku tematyka konkursu obejmowała Bieszczady. Nasze uczennice drużynowo zajęły III miejsce, a indywidualnie VI, VIII i X.

Stypendia Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2015/2016 otrzymali: Łukasz Wolski oraz Aleksandra Burnus.

W konkursie „Alfik matematyczny” Łukasz Wolski zajął 6 miejsce w województwie

Rok szkolny 2014/2015

10 stycznia 2015 udział w eliminacjach okręgowych do Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.- ZSG Nr 2 w Krakowie- na 100 uczestników Justyna Kipiel zajęła 15 miejsce, a Aleksandra Burnus miejsce 17.

Udział w konkursie „Nakręceni na czytanie” organizowanym przez MEN.

W miesiącu styczniu odbył się etap okręgowy Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej w ZSE w Krakowie. W Olimpiadzie wzięło udział ponad czterystu uczniów. Nasza uczennica Angelika uplasowała się na 23 miejscu, co zagwarantowało jej zakwalifikowanie się do finału, który odbędzie się w kwietniu w Kołobrzegu.

Udział Kingi Szczepanik w konkursie na fotoreportaż organizowanym przez WUP w Krakowie, Pt. „ Jak wiedzę i umiejętności przekuć w sukces zawodowy? Historie prawdziwe.”

14 stycznia 2015 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rejonowych rozgrywkach Ogólnopolskiej Olimpiady Tematycznej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego…”. Trójka naszych uczestników zajęła kolejno I (Szymon Krok), II (Marlena Maniak) oraz V miejsce (Szymon Burmus) i zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego.

W Wojewódzkim Konkursie „Mam zawód. Mam fantazję” w konkurencji fryzjer „Cztery pory roku” drużyna z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciężkowicach w składzie: Agata Brończyk, Yana Sokhatska, Barbara Kiełbasa i Kinga Gacek zajęła I miejsce.

Finał projektu Gotuj Lokalnie. Udział wzięli: Monika Gaborek oraz Weronika Zięcina.27 września w Centrum Techniki Kulinarnej DORAM w Warszawie odbył się ogólnopolski konkurs kulinarny „Gotuj lokalnie”, będący posumowaniem programu Europejskiego Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. W konkursie brała udział młodzież ze szkół gastronomicznych z całej Polski. Łącznie nadesłano 75 przepisów kulinarnych. Spośród tych przepisów wybrano 10 potraw do ścisłej czołowki. Do finału zakwalfikowały się również potrawy z ZSOiZ w Ciężkowicach. Uczestnicy zostali laureatami konkursu. Naszą szkołę reprezentowały uczennice Monika Gaborek i Weronika Zięcina, opiekunem była mgr inż. Jolanta Mastalska.

Udział uczennicy Justyny Kipiel w konkursie „ Mam zawód mam fantazję – Suska Sechlońska na małopolskim stole”.

Konkurs na najlepsz
ą potrawę z dziczyzny „Dzikie smaki” Sebastian Żaba, Kinga Nalepka – deser. Danie główne- Piotr Łaś, Kamil Schab.

Udział w konkursie „ Mam zawód mam fantazję – Profesjonalny organizator turystyki” uczennice klasy III TH Angelika Mastalerz, Małgorzata Kwaśna.

Konkurs matematyczny – Łukasz Wolski (VI miejsce w województwie).

24 września 2014 r. zorganizowany został konkurs lingwistyczny z okazji Dnia Języków Obcych. I miejsce uczennica III LO Natalia Samek, II miejsce uczeń III LO Przemysław Kukulski, III miejsce uczeń III LO Stanisław Ryzner.

23 września 2014 r. uczennice klasy III i IV TUF (Yana Sokhatsaka, Agata Wrończyk, Kinga Gacek, Barbara Kiełbasa) zajęły I miejsce w konkursie „ Mam zawód mam fantazję- Cztery pory roku”, który odbył się w ZSOiZ w Ciężkowicach.

6 września 2014 r. udział w „Narodowym czytaniu Trylogii H. Sienkiewicza w domu kultury w Ciężkowicach.

Rok szkolny 2013/2014

13 czerwca 2014 r. uczniowie kl. II LO wzięli udział w konferencji jubileuszowej „Samorząd i media w służbie na rzecz społeczności lokalnej”. Przy tej okazji zostały wręczone nagrody w konkursie na najlepszą gazetkę szkolną z okazji jubileuszu 15-lecia Powiatu Tarnowskiego. Gazetka przygotowana przez uczniów naszej szkoły zajęła drugie miejsce. W skład zespołu redakcyjnego weszły uczennice klasy II LO: Monika Tokarz, Zuzanna Gałka, Natalia Samek, Aleksandra Jamrozy, Angelika Sylwia Padoł.

12 czerwca w Tarnowie odbył się XIV Piknik Geograficzny. Nasza szkoła w składzie: Wojciech Wilga i Sylwester Wolski z klasy II liceum ogólnokształcącego zajęła III miejsce.

27 maja w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Tarnowie odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Tygodnia Polskiego Czerwonego Krzyża. W czasie spotkania rozstrzygnięto konkurs powiatowy „Potrzebna Krew – Twoja Także”, w którym po raz kolejny zdobyliśmy puchar za I miejsce w powiecie. W roku szkolnym 2013/2014 oddano 49,150 ml krwi.

15 maja 2014r odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród uczestnikom Diecezjalnego Konkursu Multimedialnego pt. „Wierzę w Syna Bożego”. Uczniowie naszej szkoły: Tomasz Haraf i Paweł Gaborek z klasy I TI zajęli wysokie III miejsce. Serdecznie gratulujemy! W konkursie brało udział 277 uczestników ze szkół diecezji tarnowskiej.

W dniu 24 kwietnia 2014r na Uniwersytecie Jagiellońskim odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Wojewódzkim Konkursie Chemicznym. Wśród laureatów znalazł się uczeń naszej szkoły z klasy II liceum Stanisław Ryzner.

28 i 29 marca 2014 roku uczennica klasy III Technikum Usług Fryzjerskich Agata Brończyk zajęła III miejsce w I Ponadregionalnym Konkursie Fryzjerskim, zorganizowanym przez Zespół Szkół Techniczno – Weterynaryjnych w Trzcianie. Brało w nim udział 13 szkół z województw małopolskiego, podkarpackiego oraz lubelskiego.

W dniu 20 marca w ZSLiT w Wojniczu odbyła się VII edycja Wojewódzkiego Konkursu Umiejętności Gastronomicznych. Konkurs obejmował znajomości zasad prawidłowego żywienia oraz umiejętności związane z przygotowaniem i podawaniem potraw. Tematem przewodnim tegorocznej edycji było „Tradycyjne potrawy na małopolskim stole”. W konkursie wzięło udział 15 szkół z terenu małopolski. Nasze uczennice Justyna Lisik i Sylwia Chrząszcz zajęły III miejsce.

14 marca w Zespole Szkół Technicznych w Tarnowie odbył się finał Olimpiady Promocji Zdrowia. Reprezentacja naszej szkoły: Stanisław Ryzner (kl. II LO), Angelika Padoł (kl. II LO), Kinga Rąpała (kl. III LO) zajęła I miejsce w powiecie w kategorii zespołowej. Dodatkowo Stanisław Ryzner zajął I miejsce w kategorii indywidualnej.

Olimpiada obejmowała zagadnienia z zakresu udzielania pierwszej pomocy, profilaktyki uzależnień, problematyki ochrony środowiska, zasad higieny osobistej, zasad racjonalnego żywienia, zapobieganie chorobom zakaźnym, podstawowe wiadomości o ruchu czerwonokrzyskim i PCK.

W dniu 4.03.2014r w ZSP w Tuchowie odbył się II Międzyszkolny Konkurs pt. „Moja pierwsza praca”. Uczniowie naszej szkoły: Monika Tokarz i Szymon Burnus zajęli odpowiednio I i II miejsce.

Udział w Ogólnopolskim konkursie matematycznym „Alfik matematyczny”.

Marta Stanuch – I miejsce w konkursie wojewódzkim „Mam zawód mam fantazję”: kategoria Branża Turystyczno-Gastronomiczna – „Potrawy Dietetyczne z Indyka”.

Udział w Konkursie „Mam zawód mam fantazję” – Daria Brończyk kategoria Branża Turystyczno-Gastronomiczna – „Bezalkoholowe long i short drink”.

Marta Stanuch – II miejsce w konkursie międzypowiatowym organizowanym przez Stowarzyszenie Małopolskich Kucharzy i Cukierników ”Na najlepszego ucznia w zawodzie kucharz”.

Udział młodzieży w OWiUR.

Udział młodzieży w olimpiadzie z religii.

Rok szkolny 2012/2013

W dniach 16.04 – 19.04 2013 r. w Kołobrzegu odbył się Etap Centralny V OLIMPIADY WIEDZY HOTELARSKIEJ, w którym wzięła udział uczennica klasy 4TH Kinga Dulęba. W finale olimpiady uczestniczyło 32 uczniów. Nasza uczennica uplasowała się na 16 miejscu w kraju, co jednocześnie zaowocowało zwolnieniem z części teoretycznej egzaminu zawodowego.

15 marca w Zespole Szkół Technicznych w Tarnowie odbył się finał XVII Olimpiady Promocji Zdrowia, Zdrowego Stylu Życia i wiedzy o PCK. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Kinga Rąpała, Monika Łaś i Paulina Postawa z klasy II LO zajęła 1 miejsce w powiecie. Opiekę merytoryczną nad olimpiadą sprawowała pani mgr inż. Monika Trela – opiekun SK PCK. Olimpiada odbyła się pod patronatem Starosty Tarnowskiego – Romana Łucarza.

W dniu 12 marca 2013r. w budynku ODN w Tarnowie odbył się IV Ponadgimnazjalny Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Górach „Tatry Polskie”. Naszą szkołę w konkursie reprezentowali: Szymon Burnus, Przemysław Kukulski oraz Wojciech Wilga – uczniowie klasy Liceum Ogólnokształcącego, zajmując drużynowo IV miejsce. Przygotowanie uczniów do konkursu i opiekę sprawowała p. mgr inż. Lucyna Burnus.

W Ogólnopolskim Wielkim Finale II Edycji Konkursu Gastronomicznego „Dzień z Podravką”, który odbył się dzisiaj (tj. 6 marca) w Warszawie drużyna naszej szkoły w składzie: Justyna Lisik, Bożena Rąpała i Kinga Kiełbasa zdobyła I miejsce.

30 stycznia 2013 roku w Auli Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie odbyło się podsumowanie konkursu „Hospicjum – czas nadziei i miłości…” Uczennica naszej szkoły z klasy I LO Angelika Sylwia Padoł została wyróżniona, a jej tekst poetycki został zamieszczony w pamiątkowym albumie – kalendarzu propagującym opiekę hospicyjną.

9.01.2013 r w Krakowie odbył się II Etap Olimpiady Wiedzy o Hotelarstwie, w którym wzięli udział nasi uczniowie: Kinga Dulęba i Damian Koniuszy. Uczennica Kinga Dulęba pokonała 300 uczestników i zakwalifikowała się do ścisłej czołówki finalistów Etapu Okręgowego. Finał odbędzie się w kwietniu w Kołobrzegu. Kliknij na fotkę, aby zobaczyć ich więcej.,Dnia 9 stycznia 2013 r odbył się szkolny etap Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego Wiedzy o Kazimierzu Wielkim i jego czasach. Miło nam poinformować, że do drugiego, międzyszkolnego etapu tego konkursu zakwalifikowali się następujący uczniowie: Szymon Burnus z klasy I LO, Ireneusz Konwent z klasy II LO i Monika Tokarz z klasy I LO.

28 listopada 2012r uczniowie klas licealnych wzięli udział w XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego ALFIK MATEMATYCZNY 2012. W tym roku konkurs organizowany był w ramach projektu Łowimy Talenty 2012/13, któremu patronuje Politechnika Wrocławska, Wrocławski Oddział Polskiego Towarzystwa Matematycznego oraz Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki. Wzięło w nim udział 12 uczniów (6 z kl. I LO, 4 z kl. II LO, 2 z kl. III LO). Najlepszy wynik uzyskała Monika Łaś – 9 miejsce w województ
wie, 230 w Polsce.

23 listopada 2012 roku odbył się Wojewódzki Konkurs Gastronomiczny organizowany przez Zespół Szkół Ekonomiczno –Gastronomicznych w Tarnowie ,,Na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharz’’ 2012/2013. Temat konkursu brzmiał ,, Mięso z nutką wiśni i miodu”. W konkursie brało udział 19 uczestników. Rywalizacja odbyła się pomiędzy takimi szkołami jak ZSG Nr 1 w Krakowie, ZSG nr 2 w Krakowie, ZSZ w Gorlicach, ZS w Nowym Targu, ZS w Iwoniczu Zdroju, ZS w Czudcu, ZSEG w Tarnowie, ZSEO w Tarnowie, ZSOiZ w Ciężkowicach. Mimo dużej konkurencji i wysokich umiejętności rywali, uczennice szkoły z ZSOiZ w Ciężkowicach zdobyły I (Justyna Lisik) i II (Sylwia Chrząszcz) miejsce. Kliknij na fotkę, aby zobaczyć ich więcej.

8 listopada 2012 roku w naszej szkole odbył się I Powiatowy Konkurs Informatyczny. Wzięli w nim udział chętni uczniowie z 4 szkół: z Ryglic, Tuchowa, Zakliczyna i Ciężkowic, prowadzonych przez Powiat Tarnowski. Naszą szkołę reprezentowały 3 osoby z klasy IV TI: Adam Rutka, Kamil Mróz i Artur Truchan. Zajęli oni indywidualnie ex aequo 5 miejsce, a drużynowo 3 miejsce.

Skip to content