Szkoła Policealna – Technik usług kosmetycznych

szef

2-LETNIA SZKOŁA POLICEALNA

Technik usług kosmetycznych to tytuł jaki uzyskujemy po zdaniu egzaminu zawodowego potwierdzającego kompetencje Technika usług kosmetycznych. Absolwent Technikum usług kosmetycznych zdobędzie następującą kwalifikację:

FRK.04 Wykonywanie zabiegów kosmetycznych Uczeń, zdobywając tę kwalifikację, będzie potrafił:

  • Wykonać zabiegi pielęgnacyjne i upiększające twarzy, szyi, dekoltu i ciała,
  • Wykonać profesjonalny makijaż oraz charakteryzację,
  • Wykonać manicure oraz pedicure,
  • Przeprowadzić diagnozę kosmetyczną,
  • Udzielać porad kosmetycznych,
  • Organizować  i prowadzić gabinet kosmetyczny.

Technik usług kosmetycznych potrafi przeprowadzić profesjonalną diagnozę kosmetyczną oraz poradnictwo kosmetyczne. Wykonuje zabiegi pielęgnacyjne twarzy i ciała z użyciem profesjonalnej aparatury kosmetycznej. Wykonuje makijaż dostosowany do okazji oraz charakteryzację na potrzeby klienta. Profesjonalnie dba o dłonie i stopy klienta. Przedłuża  i stylizuje paznokcie różnymi technikami. Wykonuje zabiegi wyszczuplające ciało. Organizuje i prowadzi dobrze prosperujący gabinet kosmetyczny.

Praca Technika usług kosmetycznych ma charakter higieniczno – estetyczny. Nie tylko diagnozuje on klienta pod kątem problemów kosmetycznych, ale także dobiera i wykonuje odpowiednie zabiegi profilaktyczne bądź lecznicze, które obejmują zarówno twarz, jak i całe ciało. Technik jest specjalistą w dziedzinie stylizacji i wizażu, a dzięki odpowiednim zabiegom przywraca skórze klienta promienny i zdrowy wygląd. Kosmetyka jest szybko rozwijającą się dziedziną, zapotrzebowanie klientów wciąż rośnie, dlatego bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie oraz nieustanne doskonalenie się w tym kierunku.

Technicy usług kosmetycznych mogą podejmować prace na stanowisku kosmetyczki, wizażystki, manicurzystki, charakteryzatorki, szkoleniowca, sprzedawcy w sklepach kosmetycznych bądź też podjąć naukę na studiach wyższych.

U nas znajdziesz bezpieczeństwo, miłą atmosferę, rodzinny klimat i wysokie standardy kształcenia.

Skip to content