wyjścia i wycieczki

Maturzyści na Jasnej Górze!

Dnia 15 września 2017 r. odbyła się XXIX Diecezjalna Pielgrzymka klas maturalnych na Jasną Górę. Młodzież w liczbie ok 1, 5 tyś. zgromadziła się w sanktuarium, a wśród nich uczniowie naszej szkoły z klas 3LO, 4THI i 4TFŻ. Maturzyści łączyli się we wspólnej modlitwie, składając przed Jej cudownym obliczem swoje intencje. Prosili Częstochowską Panią, by w tym wyjątkowym dla nich roku szkolnym, w którym mają złożyć egzamin dojrzałości otoczyła ich płaszczem Swej Matczynej opieki. 

Pielgrzymka rozpoczęła się o godzinie 10.00 w Auli Ojca Augustyna Kordeckiego, gdzie została wygłoszona do młodych konferencja przez księdza Marcina Barana. Po niej maturzyści mieli możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania, by później z czystym sercem móc spojrzeć w oczy „swojej Mamy”. Następnie o godzinie 12.00 pod przewodnictwem Jego Ekscelencji księdza biskupa Stanisława Salaterskiego celebrowana była uroczysta Eucharystia w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej. Młodzież uczestnicząc w niej zawierzyła swoje intencje Matce Bożej, prosząc o pomyślne zdanie egzaminu maturalnego oraz o wsparcie w dalszym dorosłym życiu. W homilii Biskup wskazywał, by młodzi ludzie nie tracili nadziei oraz zachęcał, by zawsze byli do dyspozycji Pana Boga. O godzinie 14.00 na wałach jasnogórskich odprawione zostało piękne nabożeństwo Drogi Krzyżowej prowadzone przez uczniów Liceum w Grybowie. Idąc i niosąc krzyż Chrystusa rozważali dzieło Jego wielkiej miłości.

Została zamówiona Msza święta, która odprawiona będzie 4 maja o godzinie 07.00 (w pierwszym dniu matur) w intencji uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciężkowicach o dobre zdanie egzaminów maturalnych i właściwy wybór dalszej drogi życia. Zdjęcia z wycieczki

Podobne posty

XIII Rajd Szlakami Żołnierzy Wyklętych mjr. Józefa Kurasia „Orła”, „Ognia” – Beskid Makowski

szef

Lekcja WOS-u w urzędzie gminy Ciężkowice

szef

Zwiedzanie firmy Bogoni

szef
Skip to content