wyjścia i wycieczki

„Dla Ciebie Polsko. W stulecie czynu legionowego” – wystawa IPN oddział Kraków

Wystawa w sposób przystępny, za pomocą narracji merytorycznej, zdjęć i materiałów archiwalnych prezentuje trudne i skomplikowane losy Polskich legionów w latach I wojny światowej, od czasu wymarszu z krakowskich Oleandrów w sierpniu 1914 r. do chwili odzyskania niepodległości, prezentuje wystawa „Dla Ciebie Polsko. W stulecie czynu legionowego”.

Ekspozycja opowiada nie tylko o wymiarze militarnym działań legionistów, ale także o zawiłych okolicznościach politycznych, w których wypadło szukać drogi do niepodległości. W układzie chronologicznym przedstawione są najważniejsze działania wojenne, jak i sylwetki dowódców i żołnierzy legionowych.[1]

Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz cała społeczność Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. I. J. Paderewskiego w Ciężkowicach do obejrzenia wystawy udostępnionej przez Instytut Pamięci Narodowej oddział w Krakowie. Wystawa ta wpisuje się w długofalowe przygotowanie społeczności Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. I. J. Paderewskiego w Ciężkowicach w obchody 100. lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Jest pierwszą z wielu wystaw, które chcemy zaprezentować i udostępnić mieszkańcom Pogórza Ciężkowickiego.

Zapraszamy do budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. I. J. Paderewskiego w Ciężkowicach – ul. Łuczkiewiczów 12, Ciężkowice – uczniów szkół podstawowych, podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi, szkół średnich wraz z opiekunami, społeczność Ciężkowic oraz całego Pogórza Ciężkowickiego.Wystawa będzie dostępna do 22 października 2017 roku.

Józef Parys
dyrektor szkoły

[1] Zob. httpss://www.ipn.gov.pl/,

zdjęcia: httpss://www.ipn.gov.pl/ oraz zbiór ZSOiZ Ciężkowice

Podobne posty

Maturzyści na Jasnej Górze!

szef

Marzenie…

szef

Wyjazd na targi gier komputerowych

szef
Skip to content