akcje i projekty

RDN – Słowo za Słowo – o naszej szkole „u mistrza Paderewskiego”

Technikum, liceum ogólnokształcące, szkoła branżowa I stopnia, jak również szkoła policealna. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Ciężkowicach zachęca młodych do kontynuowania nauki w tej placówce.

Dyrektor szkoły Józef Parys, gość porannego programu RDN Słowo za Słowo powiedział, że szkoła u mistrza Paderewskiego ma bogatą ofertę edukacyjną.

Jak mówi, to nie tylko otwarta kilka dni temu najnowocześniejsza pracownia informatyczna w regionie.

 Inne nowe pracownie, jak pracownia kosmetyczna dla szkoły policealnej, jak już za kilka miesięcy nowa pracownia cukiernicza. Kształcimy w przeróżnych zawodach przyszłych mistrzów na rynku pracy. To przyszli fryzjerzy, to także informatycy i hotelarze. W samym liceum ogólnokształcącym tak dopasowane są rozszerzenia, by naszą młodzież z regionu Pogórza Ciężkowickiego zadowolić, by mogła tutaj kształcić się i przygotowywać do podjęcia studiów wyższych.

Jak dodaje Józef Parys, dla młodzieży, która chce wcześniej podjąć pracę czeka szkoła branżowa, która kształci w klasach wielozawodowych. Absolwentami Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Ciężkowicach są trzej bracia z zespołu Pectus.

Źródło: RDN Małopolska

Tutaj odsłuchasz wywiad: Słowo za Słowo – 9 czerwca 2020 r.

Józef Parys, dyrektor szkoły

Podobne posty

Narodowe czytanie – Ciężkowice

szef

Nabór na kolejną turę staży/praktyk zawodowych

szef

Wyjazd z projektu do Krakowa

szef
Skip to content