Ogłoszenia

Triumf w wojnie światów – 100. rocznica BITWY WARSZAWSKIEJ

Chwała BOHATEROM  100 lat – 1920 – 2020 Zwycięstwo POLSKI w wojnie światów. Cywilizacja łacińska kontra bolszewizm ateistyczny… To heroicznie odniesione zwycięstwo przypieczętowało trwałość odzyskania niepodległości Najjaśniejszej Rzeczypospolitej!

„u mistrza Paderewskiego” w Ciężkowicach społeczność szkoły pamięta o bohaterstwie Polaków w Bitwie Warszawskiej, o zatrzymaniu nawały antycywilizacji bolszewickiej niesionej w marszu czerwonej armii podążającej na zachód Europy.

Obejrzyjcie: Bitwa Warszawska 1920 – Instytut Pamięci Narodowej (film animowany)

Obraz: Cud nad Wisłą, Bitwa warszawska – Jerzy Kossak

100 lat temu Polacy pokonali bolszewików w Bitwie Warszawskiej, uznawanej za osiemnastą najważniejszą bitwę decydującą o losach o świata! Zwycięstwo odniesione u wrót stolicy zadecydowało o zachowaniu młodej polskiej niepodległości i przekreśliło plany rozprzestrzenienia komunizmu na Europę Zachodnią. Do obrony przed bolszewickim najazdem przystąpiło całe polskie społeczeństwo, dając wybitne świadectwo solidarności. Tysiące mężczyzn i kobiet wstępowały ochotniczo do Wojska Polskiego, wpłacano ofiary pieniężne na armię, a poparcie dla władz manifestowały wszystkie ugrupowania polityczne i grupy zawodowe (źródło: Instytut Pamięci Narodowej)

Józef Parys, dyrektor szkoły

Podobne posty

Zebranie z rodzicami – 12. 03. 2019 r.

szef

Gminny etap Konkursu Wiedzy Pożarniczej

szef

Dzień Komisji Edukacji Narodowej – 14 października 2019 roku

szef
Skip to content