akcje i projekty

Dzień Otwarty Szkoły

Dnia 24 marca 2022 r. gościliśmy u nas Ósmoklasistów z okolicznych miejscowości. Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia placówki, zapoznania się pracowniami i ofertą edukacyjną szkoły na rok 2022/2023. Każdy mógł podpatrzeć, co gotują i pieką kucharze, dowiedzieć się, co pasjonuje informatyków i fryzjerów oraz poznać specyfikę zawodu hotelarza. Uczniowie skosztowali pysznych wypieków, przygotowanych przez naszych uczniów. Z pracowni fryzjerskiej dziewczęta wychodziły w zupełnie nowej fryzurze. Ponadto licealiści wraz z nauczycielami przygotowali dla naszych Gości pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej, wystawę różnorodnych kamieni oraz stopni wojskowych i policyjnych. Uczniowie należący do kółka teatralnego w dość nietypowy sposób sprawdzali wiedzę młodzieży z j. polskiego. Zaprezentowano również ofertę językową szkoły „u mistrza Paderewskiego”, przedstawiając dialogi w języku: angielskim, niemieckim, hiszpańskim i ukraińskim. Dzięki uprzejmości nauczycieli, grupy zwiedzające szkołę, miały możliwość zajrzeć do sal, w których odbywały się rzeczywiste lekcje, a zmęczeni długą wędrówką skorzystali z nowej windy. Mamy nadzieję, że Ósmoklasiści dobrze czuli się murach naszej szkoły i będą chcieli wrócić tutaj we wrześniu.

Agnieszka Gucwa, nauczyciel języka polskiego

Podobne posty

Lokalne media o nas – podsumowanie projektu „Wolność, Godność, Niepodległość”

szef

#Komórkomania

szef

Spotkanie polsko – ukraińskie    

Dyrektor
Skip to content