nagrody i dyplomy wyjścia i wycieczki

Spektakl pt. „Franciszek Niepokólczycki – Patriota, Bohater, Człowiek.”

Szkolny wyjazd do Tarnowa do Centrum Sztuki Mościce w dniu 27 września 2022 roku miał podwójny wymiar. Po pierwsze był to wyjazd na spektakl słowno- muzyczny pt.: „Franciszek Niepokólczycki – Patriota, Bohater, Człowiek”. Po drugie był to wyjazd po odbiór nagród i otrzymanie lauru pierwszego miejsca dla młodzieży naszej szkoły „u mistrza Paderewskiego” w Ciężkowicach: tj. Sebastiana, Adama, Amelii, Jakuba, Mikołaja, Maksymiliana za zwycięstwo w grze miejskiej „Polskie Państwo Podziemne”, która została rozegrana dzień wcześniej w Tarnowie.

Projekt „Franciszek Niepokólczycki – Patriota, Bohater, Człowiek” przypomina historię bohatera narodowego, uczestnika walk o niepodległość naszego kraju. Ta „niezłomna biografia” to kolejna wspaniała lekcja historii – ujmująca wiernością i bezgranicznym oddaniem sprawie, której na imię Ojczyzna. Podczas spektaklu wystąpili: Emilia Pływacz – sopran, Anna Bober – alt, Tomasz Świerczek – tenor, Patryk Wyborski – bas, Jerzy Łysiński – narrator, muzycy Filharmonii Krakowskiej oraz zaproszeni goście. Dyrygował Janusz Wierzgacz.

Dodatkowym wyróżnieniem obok lauru zdobycia pierwszego miejsca w mobilnej grze miejskiej zatytułowanej „Polskie Państwo Podziemne”, zorganizowanej Oddział IPN w Krakowie, Muzeum Okręgowe w Tarnowie oraz Starostwo Powiatowe w Tarnowie była możliwość obejrzenia patriotycznego spektaklu.

Przedstawienie, które mogło obejrzeć prawie pięćdziesięcioosobowa delegacja naszej szkoły była niezwykłą ucztą intelektualną, patriotyczną i kulturalną.

Józef Parys, dyrektor szkoły

Podobne posty

Wycieczka do ACK Cyfronet i Ogrodu Doświadczeń AGH

szef

Wycieczka do Farmony – Zakładu Produkcyjnego Kosmetyków Naturalnych

szef

Wycieczka przedmiotowa z biologii do Ogrodu Botanicznego

szef
Skip to content