konkursy

I miejsce w Olimpiadzie  Promocji Zdrowia, i Wiedzy o PCK

15 marca w Zespole Szkół Technicznych w Mościcach odbył się finał rejonowej  Olimpiady Promocji Zdrowia, Zdrowego Stylu Życia i Wiedzy  o PCK. Drużyna naszej szkoły w składzie Justyna Skałoń kl. IV TŻF, Sebastian Bryndal kl. III THI i Gabriel Dziubaczka kl. I TI zajęła I miejsce. Uczniowie   musieli się wykazać wiedzą dotyczącą zasad zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom w tym HIV/AIDS, zagadnieniami z zakresu chorób zakaźnych,  ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy,  historią Polskiego  Czerwonego  Krzyża i Międzynarodowego  Prawa Humanitarnego. W olimpiadzie brały udział szkoły z Tarnowa i Powiatu Tarnowskiego.  Po przejściu eliminacji olimpiady, które odbyły się 3 marca i napisaniu testu wiedzy, uczniowie zakwalifikowali  się do finału. Finał obejmował zarówno część teoretyczną jak i praktyczną związaną z udzielaniem pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.  II miejsce zajęły: Zespół Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu oraz Zespół Szkół Ekonomiczno- Gastronomicznych w Tarnowie, III miejsce Liceum Ogólnokształcące w Tuchowie.

Warto przypomnieć, że to już kolejna wygrana uczniów naszej szkoły.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Monika Trela, opiekun Koła PCK

Podobne posty

Katarzyna Cygan laureatką konkursu historycznego Twarze Niepodległej

szef

MISTRZOSTWO DZIEWCZĄT I WICEMISTRZOSTWO CHŁOPCÓW

szef

Wyniki Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego

szef
Skip to content