wyjścia i wycieczki

WYCIECZKA Z PROJEKTU „POZNAJ POLSKĘ” DO ZWIERZYŃCA, KRASNOBRODU I ZAMOŚCIA

W dniu 11 maja 2023 r., o godz. 6.15 młodzież z naszej szkoły wraz z opiekunami i panią pilot Weroniką Plebańczyk z biura Young Traveller udała się na wycieczkę z projektu „Poznaj Polskę”. O godz.10.00 dotarliśmy do Zwierzyńca, gdzie przywitał nas silny wietrzyk, ale za to przepiękne widoki urokliwej stolicy Roztocza Środkowego. Tereny z licznymi akwenami wodnymi nazywane Polską Wenecją zostały tak przygotowane, aby zastąpić królowej Marysieńce drogie wyjazdy do Wenecji we Włoszech. Pan przewodnik Andrzej Dziaduszek pokazał nam barokowy kościół „Na wodzie”- ulubione miejsce par wstępujących w związek małżeński. Widzielismy też Pałac Plenipotenta oraz browar ordynacki. Następnie idąc ścieżka spacerową w Roztoczańskim Parku Narodowym, wyszliśmy na Bukowa Górę.
Kolejnym punktem wycieczki był Krasnobród, gdzie zwiedziliśmy kaplicę na wodzie. Panu przewodnikowi udało się zachęcić niektórych uczniów do obmycia rąk lub zanurzenia stóp w płynącej tu rzeczce z krystalicznie czystą wodą, o której się mówi, że ma właściwości uzdrawiające. Około godz. 17.00 dotarliśmy do miejsca noclegowego w Krasnobrodzie, do pensjonatu „Pszczeliniec”, gdzie zjedliśmy obiadokolację. Chcąc wykorzystać energię drzemiącą w naszej młodzieży po posiłku udaliśmy się na spacer, na wieżę widokową.
Piątek dla niektórych rozpoczął się bardzo wcześnie, gdyż zdecydowali się wstać ino świt, aby udać się nad zalew i sfotografować wschód słońca. Widok słońca rozlanego w tafli roztoczańskiej wody, nad którą unosiła się ażurowa mgiełka był wart wczesnej pobudki. Po śniadaniu zwiedziliśmy Zamość- miasto założone przez hetmana wielkiego koronnego Jana Zamoyskiego, Ratusz, katedrę, Rynek Wodny i Synagogę. Dodatkową atrakcją był Bastion VII. Jeden z naszych uczniów mógł dokonać wystrzału z armaty w nagrodę za udzielenie poprawnej odpowiedzi na pytanie zadane przez puszkarza.
W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Sanktuarium Świętego Antoniego w Radecznicy. Do Ciężkowic dotarliśmy koło godz. 19.00. Zadowoleni, z wizją kolejnych wycieczek wróciliśmy do domów.

Maria Siwak, nauczyciel j. angielskiego

 

Podobne posty

Wycieczka do ACK Cyfronet i Ogrodu Doświadczeń AGH

szef

Viva Polonia – Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej

szef

Spektakl pt. „Franciszek Niepokólczycki – Patriota, Bohater, Człowiek.”

Dyrektor
Skip to content