akcje i projekty

Komórkomania czyli Dzień Dawcy Szpiku w ZSOiZ w Cieżkowicach

15 kwietnia w naszej szkole odbyła się kolejna akcja rejestracji potencjalnych dawców komórek
macierzystych i szpiku kostnego we współpracy z Fundacją DKMS. Celem wydarzenia było
zwiększenie świadomości na temat idei dawstwa oraz umożliwienie pełnoletnim uczniom,
nauczycielom i mieszkańcom dołączenia do bazy dawców. Podczas akcji wolontariusze przekazywali
informacje o tym, jak wygląda proces rejestracji i ewentualnego oddania komórek macierzystych,
a chętne osoby mogły wypełnić formularz i zrobić wymaz z wewnętrznej strony policzka. Wydarzenie
spotkało się z dużym zainteresowaniem społeczności szkolnej i było ważnym wyrazem solidarności
z osobami chorującymi na nowotwory krwi.

Monika Trela,
opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

Podobne posty

Projekt edukacyjny „Patroni roku 2023”

Dyrektor

Zajęcia dotyczące kierunku kształcenia i zawodu kucharz w ramach projektu „ Ukierunkowani na karierę.”

Dyrektor

REKRUTACJA DLA UCZNIÓW/UCZENNIC NA FORMY WSPARCIA – Mistrzowie w zawodzie 3

Dyrektor
Skip to content