uroczystości szkolne

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18

Dnia 4 września mszą św. oraz akademią rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2017/2018. Do społeczności szkolnej okolicznościowe przemówienie wygłosił dyrektor szkoły pan mgr Józef Parys

 

Szanowni nauczyciele, drodzy uczniowie i rodzice!

Witam was wszystkich bardzo serdecznie u progu nowego roku szkolnego 2017/2018. W roku szczególnym, w którym będziemy z pewnością w naszej ojczyźnie dostrzegać wysiłek wielu ludzi włożony w przygotowanie 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez nasz kraj. W naszym zaś środowisku będziemy obchodzić 60. rocznicę powstania poprzedniczki naszej szkoły, t.j. Szkoły Przysposobienia Rolniczego w Kąśnej Dolnej i w Jastrzębi, której Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Ciężkowicach jest kontynuatorem. To czas podsumowań i planów na przyszłość…

 

Szanowni nauczyciele, drodzy uczniowie, rodzice!
Minęło dwa miesiące wakacji. Nie tylko jesteśmy starsi, mądrzejsi, ale także mamy z pewnością nowe postanowienia na ten rok szkolny, czy rok pracy. Każdy z nas: czy jest uczniem klasy pierwszej, czy jest tegorocznym maturzystą, czy jest nowym dyrektorem, staje w tym miejscu z planem. Oczywiście w czołówce na liście postanowień powinna być owa walka o kompetencje i wiedzę przekładającą się w dążeniu o jak najlepsze wyniki swej pracy. Drodzy uczniowie, pamiętajcie, że jeżeli podejmiecie ten wysiłek, to nie podejmiecie tego dla szkoły, nas nauczycieli, nawet rodziny czy przyjaciół, tylko dla siebie, dla swojej lepszej przyszłości. Jest jednak jeszcze coś równie ważnego. Tą ważną rzeczywistością jest praca nad sobą, praca nad własnym charakterem, praca nad świadomym przyjmowaniem wzorców przedstawianych wam przez najbliższych – mamę, tatę oraz grono pedagogiczne w murach tej szkoły. Te dwie rzeczywistości razem stanowią o waszym rozwoju. Proszę, pamiętajcie o tym.

 

Jeszcze raz pragnę powitać wszystkich bardzo serdecznie: was, drodzy uczniowie, a z pośród was zwłaszcza uczniów klas pierwszych, stawiających pierwsze kroki w naszej szkole. Jesteśmy tutaj z waszego powodu i dla was. Serdecznie witam grono pedagogiczne gotowe do pracy dla waszego dobra. Witam pracowników szkoły, dzięki których wysiłkom możemy wspólnie pracować, a wy uczyć się w dobrze przy¬gotowanych warunkach. Zapewniam, że bardzo doceniamy państwa wysiłek. Witam również rodziców – pierwszych nauczycieli i wychowawców swych dzieci.

 

Szanowni nauczyciele, drodzy uczniowie, rodzice!
Rozpoczynamy kolejny rok szkolny – tym razem tuż po 1 września. Nie można zapomnieć o historycznych datach : 1. września i 17. września 1939 roku, kiedy to 78 lat temu dwa sprzymierzone totalitarne państwa, tj. III Rzesza Niemiec i Związek Socjalistycznych Republik Sowieckich zdradziecko zaatakowały Polskę, by zniszczyć to, co odrodziło się 21 lat wcześniej. Pamiętajmy, że dzięki bohaterskiej postawie tych naszych rodaków, którzy poprzedzili nas w sztafecie pokoleń, naszych przodków z tamtego czasu żyjemy dziś w wolnej i niepodległej ojczyźnie. I choć nasze oceny zdarzeń z przeszłości mogą się różnić, z pewnością za Ignacym Janem Paderewskim możemy przypomnieć, że dla tamtego pokolenia: „Najważniejszą rzeczą w życiu była świadomość spełnienia obowiązku.”

 

Na koniec życzę wszystkim samych sukcesów, wam, drodzy uczniowie, bardzo dobrych ocen, rozwijania zainteresowań, nawiązywania pięknych znajomości, przyjaźni a wam, nauczyciele dużo cierpliwości, wytrwałości i pasji w wykonywaniu powierzonych zadań. Niech mury naszej szkoły opuszczają świetnie wyedukowani ambitni absolwenci, potrafiący z powodzeniem stawić czoło wymogom współczesności!

 

mgr Józef Parys
dyrektor szkoły

Zobacz zdjęcia z uroczystości.

Podobne posty

Pożegnanie klas maturalnych

szef

Studniówka 2020

szef

Najnowocześniejsza pracownia informatyczna w regionie!

szef
Skip to content