Ogłoszenia

Być człowiekiem, wychowawcą, nauczycielem, dyrektorem…

W szczególnym dniu dla każdego nauczyciela, wychowawcy i ucznia jakim jest Dzień Komisji Edukacji Narodowej pragnę życzyć Wam droga młodzieży, rodzice, nauczyciele, wychowawcy pasji w wykonywaniu swoich obowiązków, radości i uśmiechu każdego dnia.

Dziękuję Wam w sposób szczególny drodzy nauczyciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Ciężkowicach za trud podejmowanej na co dzień pięknej pracy w roli Nauczyciela. Życzę, aby aktywna i twórcza postawa znajdowała uznanie w oczach uczniów i ich rodziców oraz była źródłem osobistej satysfakcji.

Pozwólcie Państwo na przytoczenie bliskie memu sercu określenia ideału do którego powinien dążyć każdy nauczyciel. Ideału, który powinien ogniskować się wokół podstawowego celu, którym jest dobro ucznia:

„Nauczyciel to ten, który nie wtłacza, a wyzwala,
nie ciągnie, a wznosi,
nie ugniata, a kształtuje,
nie dyktuje, a uczy,
nie żąda, a zapytuje”.

Jestem przekonany, że w tym kierunku powinna podążać nasza praca nad sobą.

Droga społeczności szkolna, uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji oraz obsługi szkoły i wy rodzice tworzący wszyscy razem atmosferę tego miejsca. Miałem w ostatnim czasie możliwość zaprezentowania się mieszkańcom Pogórza Ciężkowickiego za pośrednictwem portalu: pogorze24.pl. Zanim się zobaczymy, porozmawiamy, będziemy mieć szansę pobyć ze sobą zachęcam do obejrzenia wywiadu, w którym przedstawiam najważniejsze elementy swojego patrzenia na naszą szkołę. Zawieram w nim kilka moich propozycji na rozwój naszej szkoły:

https://pogorze24.pl/wywiad-z-nowym-dyrektorem-zsoiz-w-ciezkowicach/109175/

Ponadto szczególnie kieruję do was drodzy uczniowie tekst, który kiedyś był zamieszczony w: J. Parys, P. Juśko, (red.) Jak dziś rozumieć patriotyzm? w: J. Parys, P. Juśko, Jak mądrze kochać Ojczyznę, Jak dziś rozumieć patriotyzm? Pamiętnik projektu edukacyjnego., Tarnów 2014, s. 27-29. Ostatnio ukazał się z drobnymi przeróbkami w: Maksymilian, kwartalnik parafii św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie, Rok XXII, Nr 10 (86), lipiec – wrzesień 2017, s. 9 -10.

Gdy go przeczytacie zobaczycie jak wasz dyrektor, towarzysz w drodze do waszej dorosłości rozumie patriotyzm i zadania, które stawia przed sobą tutaj w Ciężkowicach.

                                                                                                                                                                Józef Parys
dyrektor szkoły

Podobne posty

Bus jest już w szkole „u mistrza Paderewskiego”

szef

Publikacja list uczniów zakwalifikowanych do poszczególnych szkół i oddziałów

szef

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 „u mistrza Paderewskiego”

szef
Skip to content