konkursy

Uczennica ZSOiZ laureatem Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej

W dniach od 9 do 12 kwietnia w Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. E. Gierczak w Kołobrzegu odbył się etap centralny Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej, w którym wzięło udział 34 najlepszych uczniów szkół hotelarskich z całej Polski, wyłonionych w trakcie eliminacji okręgowych.

            Naszą szkołę reprezentowała Karolina Truchan uczennica klasy IV TH, która przygotowywała sie pod okiem mgr Renaty Kiełbasy nauczycielki hotelarstwa i gastronomi. Organizatorem olimpiady była Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, której pracownicy naukowi przygotowali zestawy zadań na poszczególne etapy konkursu.  Etap centralny składał sie z dwóch części. Pierwszą z nich był test, sprawdzający wiedzę z przedmiotów zawodowych, aktualne informacje z branży hotelarskiej oraz przede wszystkim znajomość tematu przewodniego „Nietypowe obiekty noclegowe”. Test pozwolił wyłonić finałową piętnastkę, która przystąpiła do części praktycznej, polegającej na wykonaniu zadania z obsługi konsumenta w restauracji oraz obsługi gościa w recepcji w języku obcym.

            Po 2 dniach zmagań jury wybrało najlepszych hotelarzy w kraju, wśród których Karolina zajęła 7 miejsce uzyskując tytuł laureata. Tytuł ten zwalnia z części teoretycznej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie technik hotelarstwa. Olimpiada odbyła sie pod honorowym patronatem Ministra Sportu i Turystyki.

mgr Renata Kiełbasa
nauczyciel przedmiotów gastronomiczno-hotelarskich

no images were found

Podobne posty

IV edycja konkursu gastronomicznego Dzikie Smaki Schab z Dzika Po Myśliwsku

szef

Konkurs fryzur historycznych la Belle Epoque

szef

III miejsce w konkursie wiedzy o górach

szef
Skip to content