konkursy

Uczennica ZSOiZ laureatem Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej

W dniach od 9 do 12 kwietnia w Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. E. Gierczak w Kołobrzegu odbył się etap centralny Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej, w którym wzięło udział 34 najlepszych uczniów szkół hotelarskich z całej Polski, wyłonionych w trakcie eliminacji okręgowych.

Naszą szkołę reprezentowała Karolina Truchan uczennica klasy IV TH, która przygotowywała sie pod okiem mgr Renaty Kiełbasy nauczycielki hotelarstwa i gastronomi. Organizatorem olimpiady była Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, której pracownicy naukowi przygotowali zestawy zadań na poszczególne etapy konkursu.  Etap centralny składał sie z dwóch części. Pierwszą z nich był test, sprawdzający wiedzę z przedmiotów zawodowych, aktualne informacje z branży hotelarskiej oraz przede wszystkim znajomość tematu przewodniego „Nietypowe obiekty noclegowe”. Test pozwolił wyłonić finałową piętnastkę, która przystąpiła do części praktycznej, polegającej na wykonaniu zadania z obsługi konsumenta w restauracji oraz obsługi gościa w recepcji w języku obcym.

Po 2 dniach zmagań jury wybrało najlepszych hotelarzy w kraju, wśród których Karolina zajęła 7 miejsce uzyskując tytuł laureata. Tytuł ten zwalnia z części teoretycznej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie technik hotelarstwa. Olimpiada odbyła sie pod honorowym patronatem Ministra Sportu i Turystyki.

mgr Renata Kiełbasa
nauczyciel przedmiotów gastronomiczno-hotelarskich

 

Podobne posty

I miejsce w Olimpiadzie  Promocji Zdrowia, i Wiedzy o PCK

Dyrektor

III miejsce Kamila Wróbla w IX Powiatowym Konkursie Wiedzy o Józefie Piłsudskim

Dyrektor

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Fryzjerskich

Dyrektor
Skip to content