goście i prelekcje

Lekcja z mistrzem malarstwa

W piątek 2018.04.26 uczniowie i nauczyciele wysłuchali wykład artysty malarza i architekta Ryszarda Paprockiego. W swojej przemowie przedstawił historię malowania na murze, podał przykłady oddziaływania malarstwa na społeczeństwo a przede wszystkim wyjaśnił istotę malarstwa przestrzennego. Odpowiedział na nurtujące pytanie, dlaczego ilustracja Ignacego Jana Paderewskiego jaką maluje na murze naszej szkoły jest rozciągnięta. Okazało się że aby otrzymać wrażenie przestrzenności należało zastosować taki zabieg i zaznaczył, że jedynie z określonego miejsca widz będzie mógł cieszyć się wrażeniem przestrzenności oglądanego Paderewskiego. Malarz opowiedział o symbolach zawartych w muralu. Przez kilka tygodni malarz rozmawiał z uczniami oraz nauczycielami i dlatego mógł wyrazić na koniec swojego wystąpienia szczerą pochwałę w stronę uczniów naszej szkoły. W superlatywnych określeniach wyłuszczył kulturę osobistą uczniów i zdolności muzyczne. Zachęcił aby na przykładzie I. J. Paderewskiego osiągać cele i rozwijać predyspozycje zwane talentem i żeby pracować ciężko zgodnie ze swoimi preferencjami. 

Uroczyste odsłonięcie muralu odbędzie się 30 maja 2018 roku . Wszystkich pragnących podziwiać dzieło mistrza i czujących potrzebę docenienie wkładu I. J. Paderewskiego w odzyskaniu niepodległości Polski zachęcamy do wzięci udziału.

 

 

mgr Tomasz Bochenek
administrator witryny

httpss://www.youtube.com/watch?v=XM8EoI_il3Q&feature=youtu.be

no images were found

Podobne posty

Szkolenie fryzjerskie ,, Blondy – praca na farbach Milaton”

Dyrektor

Spotkanie z panem Dariuszem Gorajczykiem pracownikiem IPN Kraków

szef

Święty Mikołaj w szkole „u mistrza Paderewskiego”

szef
Skip to content