ogłoszenia

Życzenia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej

,,Możesz zapłacić ludziom, żeby nauczali, ale nie możesz zapłacić, żeby im zależało.”
Marva Collins

„Któż z nas nie miał w życiu i nie wspomina z wdzięcznością takiego człowieka: kapłana, nauczyciela, profesora lub przyjaciela, który umiał odsłonić nam nowy świat wartości i wzbudzić dla niego trwały entuzjazm czy nawet nadać cały kierunek życiu?”
Jan Paweł II Wielki

„Najważniejszą rzeczą w życiu jest świadomość spełnienia obowiązku”
Ignacy Jan Paderewski

Dzień Komisji Edukacji Narodowej jest polskim świętem państwowym, świętem oświaty i szkolnictwa wyższego. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773 roku.
 
 
 
Z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej ,całej społeczności szkolnej począwszy od Was ,dla których tu jesteśmy – Was drodzy uczniowie, poprzez pracowników obsługi i administracji, a skończywszy na Was nauczyciele – wychowawcy pragnę życzyć pasji w wykonywaniu swoich obowiązków, radości i uśmiechu każdego dnia.
 
Chcę podziękować w sposób szczególny Wam drodzy nauczyciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Ciężkowicach za trud podejmowanej na co dzień pięknej a jednocześnie odpowiedzialnej i trudnej pracy w roli nauczyciela – wychowawcy. Życzę, aby aktywna i twórcza postawa znajdowała uznanie w oczach uczniów i ich rodziców oraz była źródłem osobistej satysfakcji.
 
   Podziękowanie składam również pracownikom obsługi i administracji za zaangażowanie w jak najlepsze funkcjonowanie zaplecza naszej placówki. Mam nadzieję, że praca „u mistrza Paderewskiego” przyniesie Państwu poczucie spełnienia i dostarczy wielu chwil radości.
Józef Parys
dyrektor szkoły

Podobne posty

Zaproszenie do udziału w Szkolnym Konkursie Piosenki Europejskiej

szef

„Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie.” J 11, 25

szef

Zgoda na wyjazd do CSM na film pt.: Wyklęty

szef
Skip to content