nagrody i dyplomy uroczystości pozaszkolne

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

„Jestem nauczycielem. Nauczyciel to ktoś, kto prowadzi. Nie ma w tym żadnej magii. Nie chodzę po wodzie. Nie każę rozstępować się morzu. Po prostu kocham dzieci.”
Marva Collins

,,Możesz zapłacić ludziom, żeby nauczali, ale nie możesz zapłacić, żeby im zależało.”
Marva Collins

„Jednym z wyróżników wielkiego pedagoga jest zdolność do prowadzenia uczniów w nowe, nieznane miejsca, w których nawet on sam jeszcze nie był.”
Thomas Groome

W dniu 12 października 2018 roku o godz. 10.00 na Hali Sportowej w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych im. Jana Pawła II w Wojniczu odbyły się Powiatowe obchody Dnia Nauczyciela połączone ze ślubowaniem uczniów klas pierwszych oraz wręczeniem certyfikatów na zakończenie szkolenia wojskowego klas mundurowych. Z naszej szkoły w uroczystości wzięli udział pani Beata Porębska, nauczyciel języka polskiego oraz Józef Parys dyrektor szkoły. W tym szczególnym dniu zostało przypomniane to, co stanowi centrum działań pedagogicznych tzn. „Praca nauczyciela jest czymś więcej niż tylko możliwością wykonywania zawodu, ponieważ ludzie czasem zawodzą. Jest powołaniem, które nie jest dla każdego. Jest przede wszystkim towarzyszeniem młodym w ich odkrywaniu świata zarówno poprzez doświadczenie jak i pokazanie wartości”

Podczas uroczystości zostało wyróżnionych Nagrodą Starosty sześciu nauczycieli Powiatu Tarnowskiego w tym nauczyciel naszej szkoły – pani Beata Porębska.

Nagrody Starosty trafiły również do sześciu dyrektorów placówek oświatowych Powiatu Tarnowskiego, w tym do pana Józefa Parysa dyrektora naszej szkoły.

Składam serdeczne podziękowania panu staroście Romanowi Łucarzowi, wicestaroście panu Zbigniewowi Karcińskiemu, członkom Zarządu Powiatu Tarnowskiego za zaufanie jakim mnie obdarzyli, za okazywaną pomoc naszej szkole, za rady, za dostrzeżenie wykonanej pracy w budowaniu właściwego wizerunku szkoły w ostatnim roku szkolnym 2017/2018 i bardzo dobrą współpracę dla dobra powierzonej młodzieży oraz za przyznane nagrody.
Józef Parys
dyrektor szkoły
Relacja z uroczystości: www.tarnowska.tv
 

zdjęcia zostały użyczone przez nauczyciela ZSLiT w Wojniczu Romana Bojdo

Podobne posty

Młodzież dla mieszkańców Ciężkowic – spektakl…

Dyrektor

Wyniki Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego

szef

I miejsce drużyny w grze miejskiej: „Polskie Państwo Podziemne”

Dyrektor
Skip to content