akcje i projekty nagrody i dyplomy

Małopolski konkurs „Tak jak ptaki na wolności” – harcerze w obliczu II wojny światowej rozstrzygnięty

Końcem marca grupa uczniów z klas pierwszych: Sebastian Bryndal (1 TI), Dawid Gogola (1 TI), Jakub Zięba (1 TI) oraz Adam Zięcina (1 LO) wzięli udział w Małopolskim konkursie „Tak jak ptaki na wolności” – harcerze w obliczu II wojny światowej. Konkurs zorganizowany został przez oddział Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Krakowie i Chorągiew Krakowska ZHP im. Kościuszki.Patronat honorowy objęli Małopolski Kurator Oświaty Barbara Nowak, naczelniczka ZHP hm. Anna Nowosad i Starosta Tarnowski Roman Łucarz. Celem konkursu było zainteresowanie młodych ludzi najnowszą historią Polski, działalnością harcerstwa podczas II wojny światowej, wojennymi życiorysami harcerzy i instruktorów, a także miejscami pamięci.

W tym roku odbyła się II edycja tego konkursu, która skupiła się na małym sabotażu, czyli jednej z dziedzin działalności konspiracyjnej harcerzy podczas II wojny światowej. Głównym zadaniem uczestników było zapoznanie się małym sabotażem oraz przedstawienie go w formie pracy konkursowej, w wybranej przez siebie kategorii.

Do konkursu zgłoszonych zostało 113 prac plastycznych, pisemnych oraz multimedialnych, w grupach szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W kategorii prac multimedialnych przyznano dwa równorzędne I miejsca oraz trzy wyróżnienia, w tym jedno wyróżnienie przypadło uczniom naszej szkoły. Ze względu na obecną sytuację, podsumowanie konkursu odbyło się w formie online, a nagrody i dyplomy zostały przesłane do szkół.

Serdecznie gratulujemy!

Karolina Iwaniec

opiekun grupy

Podobne posty

Innowacja pedagogiczna

szef

Spotkanie z Podróżnikiem

szef

Akcja honorowego krwiodawstwa!

szef
Skip to content