uroczystości szkolne

Dzień Edukacji Narodowej u mistrza Paderewskiego

15 października 2018 r. świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji w hali widowisko – sportowej odbyła się uroczysta akademia. W trakcie jej trwania uczniowie dziękowali nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi. To wyjątkowe święto – Dzień Nauczyciela – jest źródłem wzruszających chwil, które mogą przeżywać wspólnie nauczyciele i ich uczniowie. Ci pierwsi robią wszystko by wychować wartościowych ludzi, Ci drudzy pokazują, że ta praca nie idzie na marne.

W drugiej części akademii odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Rotę ślubowania odczytał przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Grzegorz Tokarz. Uczniowie starszych klas zapewnili młodszych kolegów o swojej gotowości do pomocy oraz życzyli im wielu sukcesów w czasie pobytu w naszej szkole.

Po części artystycznej przygotowanej przez uczniów głos zabrał Dyrektor Szkoły mgr Józef Parys. Pan Dyrektor mówił o etosie pracy nauczyciela. Podziękował wszystkim pracownikom Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ignacego Paderewskiego w Ciężkowicach za pełną zaangażowania pracę na rzecz naszej szkoły oraz życzył aby aktywna i twórcza postawa znajdowała uznanie w oczach uczniów i ich rodziców oraz była źródłem osobistej satysfakcji. Uroczystość była okazją do wręczenia Nagród Dyrektora nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi szkoły, w podziękowaniu za ich rzetelną codzienną pracę.

Życzenia i podziękowania za wysiłek wkładany w wychowywanie i nauczanie młodych ludzi złożyła też przewodnicząca Rady Rodziców Pani Dorota Wantuch.

Aleksandra Łaś
nauczyciel matematyki

 

 

 

 

 

 

Podobne posty

XVIII Dzień Papieski – u mistrza Paderewskiego

szef

​Powiatowe obchody Dnia Komisji Edukacji Narodowej

szef

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18

szef
Skip to content