akcje i projekty

Radiowe rzemiosło u mistrza Paderewskiego

Uczniowie z klasy I Liceum Ogólnokształcącego „u mistrza Paderewskiego” uczestniczyli 30 listopada 2018 roku w warsztatach dotyczących radiowego rzemiosła (część klasy: humanistyczna z elementami edukacji artystycznej tzw. medialna). Wychowawca jest dumny z poczynań wychowanków 

warsztaty medialne

Jak przeprowadzić wywiad, poradzić sobie ze stresem i napisać informacje – to kluczowe zagadnienia, które towarzyszyły młodzieży podczas warsztatów dziennikarskich , które przeprowadził pan Grzegorz Golec – reporter radia RDN Małopolska. Zajęcia odbywają się w ramach  realizowanego projektu Nasz Region, Nasza Tradycja – Nasze Dziedzictwo. Uczniowie zapoznali się z pracą reportera radiowego. Rozmawiali również o zaletach pracy w mediach.

Z wypowiedzi uczniów: 

„Warsztaty są bardzo interesujące i uważam, że bardzo mogą mi się przydać do tego, co będę wykonywać w przyszłości. – Już wiem jak rozmawiać z ludźmi. To może mi się przydać do wykonywania w przyszłości mojego zawodu – planuje być psychologiem, a tu ważne jest, by dobrze rozmawiać z ludźmi.”

„Lubię kontakt z ludźmi, sądzę, że moja przyszłość może być związana z dziennikarstwem.”

„Takie zajęcia mogą przydać się w przyszłości”

 

Józef Parys
wychowawca klasy

Zobacz relację oraz zdjęcia – RDN Małopolska

Podobne posty

Szkoła do hymnu 2022

Dyrektor

30 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

szef

Międzyszkolny Piknik Edukacyjny połączony z uroczystym odsłonięciem muralu 3D

szef
Skip to content