uroczystości pozaszkolne uroczystości szkolne

Międzyszkolny Dzień Dziecka i Dzień Otwarty Szkoły

„Zła pogoda, kapie woda”…. a w szkole „u mistrza Paderewskiego”, w dniu 23 maja 2019 roku gwarno i wesoło. To Międzyszkolny Dzień Dziecka a zarazem Dzień Otwarty Szkoły.

Otwarcia imprezy dokonał dyrektor szkoły mgr Józef Parys witając przybyłych gości: uczniów wraz z opiekunami, rodziców, mieszkańców Ciężkowic. Podziękował sponsorom, bez udziału których impreza nie mogłaby się odbyć. Złożył również życzenia przybyłym Dzieciom i Mamom z okazji  Dnia Dziecka i Dnia Matki.

Impreza miała charakter nie tylko rozrywkowo –sportowy, a w programie znalazło się wiele ciekawych propozycji dla dużych i małych. Był film promujący szkołę, pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu młodzieżowej grupy VOIX, działającej przy  Centrum Promocji i Kultury Gminy Ciężkowice pod kierunkiem Pawła Potępy, prezentacja stoisk zawodoznawczych, konkursy przedmiotowe i ekologiczne, turniej siatkarski, zjeżdżalnie, malowanie twarzy i włosów, warsztaty decoupage, tańce i zabawy.

Dla najmłodszych uczestników zabawy przygotowano inscenizację wiersza J. Tuwima „Rzepka”. Była też bajka J. Ch. Andersena Brzydkie Kaczątko”, a w niej odpowiedź na pytania: jaki jest świat, jakie reguły nim rządzą i jak sobie radzić z krytyką innych …

Uczniowie klas VIII Szkoły Podstawowej i III Gimnazjum mogli zabawić się w poszukiwaczy skarbu. Zabawa miała charakter podchodów, a jej celem było odnalezienie skarbu ukrytego na terenie szkoły. Zwycięzcami okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ciężkowicach.

Zabawa zabawą, a dla ciała – napoje, owoce, lody, kiełbaski z grilla, a wszystko z dużą dozą śmiechu, radości i energii.

Imprezie towarzyszył również szczytny cel . Osoby pełnoletnie mogły zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego, właśnie w trakcie imprezy. Zachęcał do tego dyrektor szkoły w swoim porannym wystąpieniu. Z tej możliwości skorzystało 6 osób; być może dzięki ich postawie zostanie uratowane ludzkie życie.

Najsympatyczniejszym momentem każdej imprezy jest rozdanie nagród. Wśród kandydatów zalogowanych do Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Ciężkowicach został rozlosowany tablet. Jego nowym właścicielem został Damian Kloc z klasy III B Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciężkowicach. Rozdano również nagrody za udział w Międzyszkolnym Konkursie Języka Obcego.

Serdecznie dziękujemy sponsorom ,bez których ta impreza nie mogłaby się odbyć. Dziękujemy Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Ciężkowicach, Radzie Rodziców przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych, Burmistrzowi Gminy Ciężkowice panu Zbigniewowi Jurkiewiczowi, panu Janowi Baniakowi, panu Tomaszowi Bajgrowiczowi, Firmie „Rolmięs”- Baniak, Kras, Gminnej Spółdzielni „S.CH” Ciężkowice.

 

no images were found

Organizatorzy

Podobne posty

Orszak Trzech Króli

szef

Szkoła do hymnu 2022

Dyrektor

Nietypowa lekcja wychowawcza

szef
Skip to content