ogłoszenie uroczystości szkolne wyjścia i wycieczki

Obchody Święta Niepodległości

Dnia 10. 11. 2021 r. społeczność szkoły „u mistrza Paderewskiego” uczciła Święto Niepodległości włączając się do akcji „Szkoła do hymnu” oraz biorąc udział w spektaklu „Kardynał Wyszyński. Prymas niezłomny”. O symbolicznej godzinie – 11. 11 przed muralem upamiętniającym postać patrona szkoły I. J. Paderewskiego zgromadzili się: uczniowie, nauczyciele oraz dyrekcja i uroczyście odśpiewali hymn narodowy.


Następnie młodzież wraz z opiekunami udała się do Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Tam obejrzała spektakl „Kardynał Wyszyński. Prymas niezłomny”, zorganizowany w ramach Festiwalu Viva Polonia! Ku Pokrzepieniu Serc! Występowali w nim znani polscy aktorzy: Maciej Słota (Kardynał Wyszyński) oraz Dariusz Kowalski (funkcjonariusz UB). Autorem scenariusza oraz narratorem był Łukasz Lech. Po przedstawieniu uczniowie mieli okazję spotkać się z Anną Rastawicką – najbliższą współpracownicą Prymasa. Pani Anna w ciekawy sposób opowiadała o współpracy z kardynałem, zdradziła młodzieży sekrety kulinarne oraz ulubione anegdoty wielkiego Polaka.


Składamy serdeczne podziękowania Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej za zaproszenie na tak inspirujące lekcje patriotyzmu.

ZSOiZ im. I. J. Paderewskiego w Ciężkowicach

Podobne posty

Studniówka 2020

szef

Uroczystości religijno – patriotyczne w Dąbrach

szef

Słodka wycieczka do Piekarni IWONA w Libuszy

szef
Skip to content