akcje i projekty wyjścia i wycieczki

Integracyjny Złaz „Śladami Ignacego Jana Paderewskiego”

17 października 2018 roku odbył się, współorganizowany przez naszą Szkołę oraz Koło PTTK nr 23 „Włóczykije” działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno–Wychowawczym  im. E. Gierat w Tarnowie, Integracyjny Złaz Śladami Ignacego Jana Paderewskiego. Celem Złazu było uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, zapoznanie jego uczestników z postacią wielkiego Polaka – Ignacego Jana Paderewskiego oraz z miejscami z nim związanymi. Uczestnicy, a było ich ponad 200, reprezentowali 9 szkół i placówek, w tym Warsztaty Terapii Zajęciowej z ul. Klikowskiej i ul. Ostrogskich w Tarnowie oraz tarnowskie szkoły: SP nr 14, SP nr 24, I LO, VII LO, XVI LO. Tarnowscy przewodnicy w osobach Pana Stanisława Kornasia i Pana Aleksandra Szydłowskiego poprowadzili grupy wyznaczonymi trasami Złazu. Było też zwiedzanie Muzeum w Kąśnej Dolnej połączone z projekcją filmu
o Ignacym Janie Paderewskim.Dużym zainteresowaniem cieszyła się Gra Terenowa „Droga do Niepodległości” przeprowadzona na terenie miasta Ciężkowice, Rezerwatu Skamieniałe Miasto i kompleksu parkowego przy Dworku Ignacego Jana Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, przygotowana
i przeprowadzona przez młodzież naszej szkoły pod czujnym okiem koordynatorek gry: pani Anety Ramian i pani Anety Kapałki.

Na zakończenie Złazu uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie, Urząd Miasta Tarnowa oraz Organizatorów. Młodzież tarnowska zaprezentowała piękny, okolicznościowy program słowno – muzyczny. Jak na imprezę patriotyczną przystało nie zabrakło wspólnego śpiewania pieśni oraz gorącej, wojskowej grochówki.

 

Relacja z imprezy w tarnowskiej.tv:

httpss://www.tarnowska.tv/wiadomosci/1688,wloczykije-sladami-ignacego-jana-paderewskiego

 

Aneta Kapałka
nauczyciel historii i koordynator gry terenowej

Podobne posty

Przystanek Historia – IPN Kraków – wręczenie certyfikatów

szef

Wycieczka do Farmony – Zakładu Produkcyjnego Kosmetyków Naturalnych

szef

Wybory Samorządu Uczniowskiego „U mistrza Paderewskiego”

szef
Skip to content