akcje i projekty Ogłoszenia

Rzeczywiście wolni – rekolekcje wielkopostne online

Jeżeli będziesz trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli” – właśnie tymi słowami z Ewangelii według świętego Jana można streścić tegoroczne rekolekcje szkolne. Sytuacja pandemii daje możliwość odkrywania nowych dróg przekazu Dobrej Nowiny. Tak również było i w naszej szkole „u mistrza Paderewskiego”. Rekolekcje, które przeżywamy w wyjątkowej odsłonie – on line, są dobrą okazją, ażeby jeszcze raz przyjrzeć się swojemu życiu, powołaniu, sensowi bycia dla innych… Rekolekcje zatytułowane „Rzeczywiście wolni” przygotował i przeprowadził bp Artur Ważny, nowy biskup pomocniczy Diecezji Tarnowskiej.

Jeśli chcemy być rzeczywiście wolni, zapraszam Was na te rekolekcje, abyśmy sobie na nowo przypomnieli co to znaczy być wolnym człowiekiem w Bogu i co to znaczy, że Syn nas wyzwolił – podkreśla biskup

Uczniowie przez szereg lekcji mogli poprzez platformę Teams brać żywy i aktywny udział w prezentowanych Rekolekcjach. Dzięki udostępnianym kilkuminutowym konferencjom przeplatanym komentarzami Księży Katechetów wychowankowie Szkoły mogli pogłębić nie tylko swoją wiarę, ale także wiedzę z zakresy biblistyki, czy egzegezy. Rekolekcje pomogły uczniom na nowo odkryć wartość Słowa Bożego.

Czas pandemii, który sprawił, iż mury szkolne stały się puste niejako pomógł docenić co w życiu jest najważniejsze. Rekolekcje szkolne ukazały uczniom wolność, jako jedną z nadrzędnych wartości w życiu.

Podobne posty

By PAMIĘĆ O POMORDOWANYCH trwała, koniecznie trzeba wiedzieć co wtedy – 11 lipca 1943 roku się rozpoczęło…

szef

Wolne miejsca u mistrza Paderewskiego w ZSOiZ w Ciężkowicach!

szef

Projekt „Mój rozwój- moja przyszłość II”

szef
Skip to content