wyjścia i wycieczki

Małopolska Noc Naukowców 2017

Wieczorem 29 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Tarnowskiej Nocy Naukowców. To popularnonaukowe wydarzenie już po raz jedenasty dało możliwość mieszkańcom regionu zajrzeć w zazwyczaj niedostępne zakamarki uczelni, laboratoriów i innych instytucji naukowych zajmujących się na co dzień ciekawymi badaniami naukowymi i tworzeniem nowoczesnych technologii oraz produktów. Jego główną ideą jest popularyzacja nauki wśród mieszkańców Małopolski, przybliżenie dzieciom i młodzieży zawodu naukowca, a także zachęcenie ich do wyboru kariery naukowej.

Przedsięwzięcie organizowane jest rokrocznie od 2007 roku, ciesząc się niesłabnącą popularnością. Na przestrzeni lat zyskało miano jednej z największych inicjatyw popularnonaukowych w regionie, kraju, a nawet w Europie! W tworzeniu programu uczestniczy prawie 1200 naukowców, prawie 2000 studentów blisko 250 kół naukowych.

Na program Małopolskiej Nocy Naukowców składa się ok. 1 500 wydarzeń z różnorodnych dziedzin nauki. Warsztaty (prawie 550 różnych), zajęcia w laboratoriach (ok. 50) oraz pokazy, demonstracje i prezentacje (ponad 600), a także konkursy, quizy, gry i zabawy (ponad 130). Nie zabrakło również zwiedzania „tajemniczych” miejsc oraz widowisk.

Fotorelacja dostępna w galerii

Ewelina Kras
nauczyciel matematyki i fizyki

Podobne posty

Trzecia odsłona Festiwalu Viva Polonia!

szef

Wyjazd z projektu do Krakowa

szef

Integracyjny Złaz „Śladami Ignacego Jana Paderewskiego”

szef
Skip to content