akcje i projekty wyjścia i wycieczki

Projekt pn. „Prawo i ja – edukacja międzypokoleniowa”

Uczniowie klas IV LO, V TFŻ, IV THI, II TI w dniu 20 listopada 2023 r. odbyli wyjazd edukacyjny w ramach projektu „Prawo i ja – edukacja międzypokoleniowa” w ramach której realizowane były w naszej szkole dwa spoty edukacyjne: ,,Stop hejtowi, mowie nienawiści i agresji”, w których wzięli udział nasi uczniowie.
Zaczęliśmy od wizyty w Zakładzie Penitencjarnym w Tarnowie, gdzie mieliśmy okazję zapoznać się z zasadami funkcjonowania oddziałów: otwartego, półotwartego i zamkniętego. Następnym punktem programu była wizyta w Sądzie Okręgowym w Tarnowie, gdzie zostaliśmy zapoznani z historią sądownictwa tarnowskiego oraz zasadami obowiązującymi na sali sądowej. Zwiedziliśmy nowoczesną sale rozpraw nr 254, salę przesłuchań, „bezpieczny pokój – niebieski pokój” oraz historyczną sale rozpraw tzw. „Czarną salę”.
Z Sądu Okręgowego udaliśmy się do Mościckiego Centrum Kultury na film pt.: „Sound of Freedom. Dźwięk wolności”, który porusza problem handlu dziećmi. W drodze powrotnej odwiedziłyśmy Centrum Produktu Lokalnego w Rzuchowej.
Aleksandra Łaś, nauczyciel matematyki

Podobne posty

Projekt „Mój rozwój- moja przyszłość II”

szef

Kraków i Jasna Góra

szef

Motomikołaje 2017

szef
Skip to content