konkursy

V Wojewódzki Konkurs Piosenki Kresowej

Wydarzenie, które odbyło się w piątek 7 czerwca w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, skierowane było do solistów i zespołów z terenu Województwa Małopolskiego w wieku od 10 do 19 lat. Przewodniczącym tegorocznej Komisji Konkursowej był znakomity polski wokalista Mieczysław Szcześniak.

W V Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Kresowej wzięły także uczennice naszej szkoły: Natalia Hering oraz Natalia Domek w towarzystwie „aktorów”:  Marcina Kasztelewicza oraz Bartłomieja Kruczka. Na gitarze akustycznej obu solistkom akompaniował niezastąpiony Jakub Burkot.
Do Kąśnej Dolnej przyjechało wielu młodych artystów z całego województwa. Konkurencja była bardzo mocna, a nasza uczennica Natalia Hering zdobyła wyróżnienie.

Wojewódzki Przegląd Pieśni Kresowej cechują niezaprzeczalne walory edukacyjne, a jego celem nadrzędnym jest utrwalenie w pamięci młodego pokolenia polskiego dziedzictwa Kresów oraz umożliwienie placówkom oświatowym zaprezentowania dorobku artystycznego w zakresie patriotycznym. Uczestnikom zaś daje szansę zaprezentowania się przed szeroką publicznością w wyjątkowym miejscu – polskim domu Ignacego Jana Paderewskiego w Kąśnej Dolnej.

Karolina Iwaniec
nauczyciel matematyki

no images were found

 

Podobne posty

III Międzyszkolny Konkurs Językowy „Zostań Mistrzem Języków Obcych”

Dyrektor

Wyniki wojewódzkiego konkursu „Tak jak ptaki na wolności – harcerze w obliczu II wojny światowej”

szef

Okręgowa Olimpiada Wiedzy o Mediach – Kraków

szef
Skip to content