konkursy

V Wojewódzki Konkurs Piosenki Kresowej

Wydarzenie, które odbyło się w piątek 7 czerwca w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, skierowane było do solistów i zespołów z terenu Województwa Małopolskiego w wieku od 10 do 19 lat. Przewodniczącym tegorocznej Komisji Konkursowej był znakomity polski wokalista Mieczysław Szcześniak.

W V Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Kresowej wzięły także uczennice naszej szkoły: Natalia Hering oraz Natalia Domek w towarzystwie „aktorów”:  Marcina Kasztelewicza oraz Bartłomieja Kruczka. Na gitarze akustycznej obu solistkom akompaniował niezastąpiony Jakub Burkot.
Do Kąśnej Dolnej przyjechało wielu młodych artystów z całego województwa. Konkurencja była bardzo mocna, a nasza uczennica Natalia Hering zdobyła wyróżnienie.

Wojewódzki Przegląd Pieśni Kresowej cechują niezaprzeczalne walory edukacyjne, a jego celem nadrzędnym jest utrwalenie w pamięci młodego pokolenia polskiego dziedzictwa Kresów oraz umożliwienie placówkom oświatowym zaprezentowania dorobku artystycznego w zakresie patriotycznym. Uczestnikom zaś daje szansę zaprezentowania się przed szeroką publicznością w wyjątkowym miejscu – polskim domu Ignacego Jana Paderewskiego w Kąśnej Dolnej.

Karolina Iwaniec
nauczyciel matematyki

no images were found

 

Podobne posty

KONKURS IT DLA SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

szef

Wyniki Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego

szef

Katarzyna Cygan laureatką konkursu historycznego Twarze Niepodległej

szef
Skip to content