uroczystości szkolne

Zakończenie roku szkolnego 2018/19

19 czerwca 2019 roku w szkole „u mistrza Paderewskiego” odbyła się akademia z okazji zakończenia roku szkolnego 2018/2019, którą przygotowali uczniowie z pierwszych klas LO i TFŻ. Akademia poprzedzona była Mszą Świętą w Sanktuarium Pana Jezusa Miłosiernego i św. Andrzeja Apostoła w Ciężkowicach. Po montażu słowno – muzycznym głos zabrała Przewodnicząca Rady Rodziców p. Dorota Wantuch:

W imieniu Rady Rodziców pragnę serdecznie podziękować Panu Dyrektorowi oraz nauczycielom za całoroczny wkład pracy w wychowanie naszych dzieci. Szczególnie dziękuję wychowawcom, którzy pilnowali i mobilizowali wszystkich podopiecznych do nauki. Wszystkim uczniom życzę udanego wypoczynku na wakacjach. Nabierzcie sił, aby we wrześniu być pełnymi energii i mieć nowy zapał do pozyskiwania wiedzy w szkole ,,u mistrza Paderewskiego”. Panu Dyrektorowi oraz nauczycielom życzę udanego wytchnienia, aby szczęśliwie wrócili za dwa miesiące do szkoły i kontynuowali swoją, jakże ważną pracę.  

Następnie głos zabrał Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Grzegorz Tokarz:

Szanowny Panie Dyrektorze, Drodzy Nauczyciele i Wychowawcy. Kochani Rodzice, Koleżanki i Koledzy.

Dziś świętujemy zakończenie roku szkolnego. Jesteśmy jeszcze w budynku szkoły, ale myślami znajdujemy się daleko stąd, przeżywając kolejne wakacyjne przygody. Lecz zatrzymajmy się jeszcze na chwilę. Zanim wyruszymy w naszą dwumiesięczną podróż, chciałbym wypowiedzieć się w imieniu całej społeczności uczniowskiej.

Z całego serca dziękuję Dyrektorowi Szkoły Panu Józefowi Parysowi oraz Wam, drodzy nauczyciele i wychowawcy za to, że:

  • dbacie o nasze bezpieczeństwo,
  • troszczycie się o nas, byśmy czuli się w szkole jak w domu,
  • uczycie nas, jak mamy zachowywać się w danej sytuacji,
  • pomagacie nam zdobyć wiedzę,
  • próbujecie wbić nam do głowy bardzo ważne regułki, choć nieraz my nie chcemy ich sobie przyswoić.

Dziękujemy za to, że tak łatwo nie poddajecie się i dalej walczycie o nasz rozwój. W tym miejscu chcielibyśmy również przeprosić za to, że nie zawsze spełnialiśmy Wasze oczekiwania i czasami przysparzaliśmy  problemów wychowawczych.

Na zakończenie głos zabrał Pan Dyrektor Józef Parys życząc udanych i bezpiecznych wakacji, wręczył także nagrody i wyróżnienia najlepszym uczniom naszej szkoły:

Drodzy uczniowie, szanowni rodzice
nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi szkoły,

Przemierzaliśmy ten rok szkolny w poszukiwaniu wiedzy, zgłębiając meandry nauki. Każdy odkryty sekret wzbudzał zachwyt i zdziwienie. Czasami przytłaczał. Dzięki pracy pedagogów mogliście z trudnych chwil wyjść obronną ręką.

Jakże piękne jest odnajdywanie prawdy i mądrości w różnych dziedzinach naszego życia. Dzisiaj świętujemy, ciesząc się z zebranego żniwa tych odkryć. Nadeszła chwila, którą wyczekiwało wiele osób. Jesteśmy jeszcze w szkole, lecz zapewne myślami większość z nas jest już daleko stąd. Przemierzamy góry, kąpiemy się w morzu, pływamy po jeziorze, wielu spośród was zapewne poczuje czym jest praca i ciężar zdobywania środków … Jednak zanim to nastąpi odbierzecie świadectwa, które są podsumowaniem waszej tegorocznej pracy. […]

Gronu pedagogicznemu, pracownikom administracji i obsługi szkoły i wszystkim uczniom życzę udanych wakacji, tego wyczekiwanego czasu! Wypoczywajcie, gromadźcie siły na następny rok szkolny. Nigdy jednak nie zapomnijcie o bezpieczeństwie. Wasze działania, wszelkie kroki w tym wolnym czasie tak realizujcie zachowując środki ostrożności, byśmy mogli się zobaczyć już 2 września 2019 roku. Powtórzę moją prośbę sprzed roku: bądźcie radośni, weseli ale jednocześnie rozważni, przewidujący, pamiętający o wartościach wpajanych w domu i w szkole oraz w każdej sytuacji powściągliwi. Wszak wszyscy pragniemy spotkać się we wrześniu zdrowi i szczęśliwi.

Maria Słowińska
nauczyciel przedsiębiorczości

no images were found

Podobne posty

Uroczyste pożegnanie klas maturalnych

szef

OTRZĘSINY

szef

Pożegnanie klas maturalnych

Dyrektor
Skip to content