akcje i projekty

Podsumowanie projektu „Bądź EKO” i kampania promocyjno- informacyjna.

W dniu 17.09.2019 r. odbyło się w naszej szkole podsumowanie projektu „Bądź EKO i kampania promocyjno- informacyjna. Projekt realizowany był przez Powiat Tarnowski w ramach” konkursu na zadania nieinwestycyjne z zakresu edukacji ekologicznej” i współfinansowany był przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie . Do projektu przystąpiło osiem szkół Powiatu Tarnowskiego w tym ZSOiZ w Ciężkowicach.

Projekt „Bądź EKO” rozpoczął się w kwietniu, a zakończył we wrześniu kampanią  promocyjno-informacyjną. Jego celem było podniesienie świadomości ekologicznej i kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów. W ramach projektu odbyły się zajęcia ekologiczne, wycieczka, urządzono kącik ekologiczny  i ogłoszono kilka konkursów związanych z ochroną środowiska. Uwieńczeniem podjętych działań była kampania „Bądź Eko”. Złożyły się na nią liczne konkursy, gry zabawy oraz zajęcia tematyczne w klasopracowniach, które w łatwy sposób ale i praktyczny uczyły naszą młodzież właściwych postaw np. „Bądź Eko w kuchni”, „Natura we fryzurach”, „Ekologiczny hotel” czy ”Ekologia na co dzień”. Młodzież rywalizowała ze sobą  w konkursach: literackim, plastycznym, wiedzy ekologicznej oraz mody i stylizacji ekologicznej. Zwycięzcy konkursów i gier otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz cenne nagrody ufundowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, Starostwo Powiatowe w Tarnowie oraz firmę Castorama.

Podczas tego dnia pełnego quizów, gier, konkursów i spotkań uczniowie szkoły u mistrza Paderewskiego mogli dowiedzieć się wszystkiego o ochronie środowiska. Wszystkim naszym wspaniałym uczniom dziękujemy za udział w projekcie i zachęcamy do działań proekologicznych.

Lucyna Burnus – koordynator projektu

no images were found

Podobne posty

Dziękujemy za pomoc pani Agnieszcze…

szef

O człowieku świadczą jego czyny nie słowa – #KOMÓRKOMANIA

szef

Europejski Dzień Języków Obcych

szef
Skip to content