wyjścia i wycieczki

Diecezjalna pielgrzymka maturzystów

W piątek, 20 września odbyła się już XXXI Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Tarnowskiej na Jasną Górę. Wśród ponad tysiąca uczestników znalazła się także młodzież z naszej szkoły. Wraz z opiekunami: Panią Lucyną Burnus, Panią Anetą Ramian oraz księdzem Markiem Migaczem, uczniowie maturalnych klas zawierzyli Maryi Jasnogórskiej drogę swojego życia.

Program pielgrzymki zawierał się w kilku punktach. Pierwszym z nich była konferencja w Sali o. Kordeckiego wygłoszona przez ks. Krzysztofa Ciebienia, diecezjalnego duszpasterza akademickiego z Tarnowa. Następnie miała miejsce Msza Święta sprawowana przed Cudownym Obrazem Matki Bożej. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił biskup pomocniczy Diecezji Tarnowskiej – Stanisław Salaterski. Po południu, ostatnim punktem pielgrzymki była wspólna Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich. Był to czas na podjęcie refleksji nad swoim życiem i utożsamienie się z osobami, które na swojej drodze spotkał Pan Jezus.

Po całym dniu pielgrzymki maturzyści bezpiecznie wrócili do domów pełni nadziei i spokoju przed zbliżającym się egzaminem dojrzałości.

                                                                                Patrycja Mucha

Zdjęcia: Archiwum prywatne oraz  httpss://mobile.twitter.com/JasnaGoraNews

 

no images were found

Podobne posty

Wizyta Szkolnego Wolontariatu w schronisku dla bezdomnych zwierząt

szef

Uczniowie w Beskidzie Niskim

szef

Wycieczka integracyjna klasy 1 Technikum usług fryzjerskich oraz Technikum żywienia i usług gastronomicznych.

Dyrektor
Skip to content