uroczystości szkolne

Całkiem inne zakończenie… Absolwenci 2020

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną w Polsce zakończenie roku szkolnego dla klas maturalnych odbyło się w aplikacji Teams o godzinie 14.00. Młodzież z klasy trzeciej przygotowała na tę okoliczność program artystyczny, by godnie pożegnać absolwentów naszej szkoły „u mistrza Paderewskiego”

Rozwiązanie, które podjęliśmy zostało skonsultowane z przedstawicielami – uczniami klas maturalnych i było wyjściem naprzeciw naszemu i Waszemu pragnieniu, by być razem w tych ważnych dla Was chwilach związanych z końcem roku szkolnego – z końcem szkolnego etapu w Waszym życiu.

24 kwietnia 2020 roku odbieraliście świadectwa w szkole w godzinach od 8:00 do 13:30 zachowując przy tym maksymalną ostrożność i odpowiedzialność za siebie i swoich kolegów, koleżanki, wicedyrektor szkoły Panią Beatę Porębską i Panią starszą referent. Odpowiednia odległość od siebie przed szkołą, maseczki, przyłbice, środki dezynfekujące, własne długopisy do podpisu, zaległe książki w opisanych imieniem, nazwiskiem i klasą reklamówkach i inne zaległości szkolne.

Zakończenie roku szkolnego odbędzie się w Teams o godzinie 14:00. Młodzież z klasy trzeciej zaprezentowała krótki nietypowy program artystyczny przygotowany na tę okoliczność.

Podczas tego spotkania mogliśmy być ze sobą choć na odległość: absolwenci, uczniowie klas młodszych, rodzice, nauczyciele, pan Tomasz Stelamach – Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego, odpowiedzialny za Oświatę w Powiecie Tarnowskim.

Obok wypowiedzi Pana Tomasz Stelmacha Etatowego Członka Zarządu Powiatu Tarnowskiego, moich słów pożegnania, mogliśmy również usłyszeć słowa podziękowania za wspólne lata w szkole „u mistrza Paderewskiego” skierowane od przewodniczącego Samorządu Szkolnego Marcina Kasztelewicza. Klamrę spięli sami absolwenci, którzy również skierowali do społeczności szkolnej słowa wdzięczności na czele z wychowawcami; poprzez nauczycieli uczących; kolegów i koleżanki z klas młodszych; pracowników administracji i obsługi; kończąc na dyrekcji szkoły.

Msza Święta na zakończenie roku szkolnego klas maturalnych transmitowana była o godzinie 15:00 z Sanktuarium Pana Jezusa Miłosiernego i św. Andrzeja Apostoła w Ciężkowicach za pomocą łączy internetowych: httpss://www.facebook.com/parafia.ciezkowice/. Zwróciłem się z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności, rozwagi i odpowiedzialności i jeżeli było wolą absolwentów uczestniczyć w Mszy Świętej na zakończenie roku, by to zrobili on-line.

Fragment przemówienia Absolwentów:

Szanowna Dyrekcjo! Drodzy nauczyciele!

Na Wasze ręce pragnę złożyć w imieniu wszystkich absolwentów, płynące z serca, podziękowania za czteroletnią współpracę. Dziękujemy za chwile wsparcia, podtrzymania na duchu, a przede wszystkim za mobilizację do pracy, która często nam gdzieś zanikała w nieznanych okolicznościach.

Nasza czteroletnia podróż dobiega końca, dlatego składamy podziękowania za to, że nauczyliście nas, jak żyć i wykorzystywać własne zdolności.

Dziękujemy panu dyrektorowi i pani wicedyrektor,  za stworzenie warunków i atmosfery sprzyjającej nauce, za troskę i zaangażowanie. Dzięki temu w szkole czuliśmy się  bezpiecznie, byliśmy zauważani i doceniani.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom za trud włożony w wychowanie i nauczanie nas, za wszystkie miłe słowa, rady, zachęty, za dobroć i życzliwość.

Szczególne podziękowania należą się naszym paniom wychowawczyniom, którym wystarczało cierpliwości by przez długie cztery lata prowadzić Nas ku dorosłości. Dziękujemy za cenne rady i wskazówki oraz za wyrozumiałość, którą zawsze nam okazywały.

Gorąco dziękujemy naszym księżom za wpajanie nam wartości moralnych oraz wychowanie w wierze, za otwartość, umiejętność współpracy i obdarzanie nas zaufaniem.

Na szczególne podziękowania zasłużyli także pracownicy szkoły: pani sekretarka, pracownicy obsługi i administracji, którzy codziennie musieli się zmagać z mnóstwem naszych potrzeb, problemów i bałaganem jaki po sobie zostawialiśmy, by nasza szkoła zawsze wyglądała czysto i przyjemnie.

Dziękuję także Wam, koleżanki i koledzy, za każdą mile spędzoną chwilę oraz zrozumienie w chwilach słabości. Życzymy młodszym kolegom entuzjazmu, kreatywności i zaangażowania w życie szkoły.

Jednocześnie przepraszamy wszystkich za przykrości, których byliśmy przyczyną.

 Dziękując, życzymy Dyrekcji oraz Gronu Pedagogicznemu  kolejnych owocnych lat pracy, sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym.

Fragment przemówienia dyrektora szkoły:

Drodzy Absolwenci, Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice, Szanowne Grono Pedagogiczne, Pracownicy Administracji i Obsługi Szkoły, Szanowni mieszkańcy Ciężkowic i Pogórza Ciężkowickiego

Spotkaliśmy się dzisiaj, w tak innych warunkach jak do tej pory przez dziesiątki lat miało to miejsce w polskich szkołach. Stan epidemiczny w naszej Ojczyźnie i stałe zagrożenie rozprzestrzenianiem się COVID-19 spowodowało, że dzisiaj 24 kwietnia 2020 roku mogliśmy zobaczyć i usłyszeć się w naszych domach za przyczyną aplikacji Teams. Dzisiaj od wczesnych godzin rannych odbieraliście również świadectwa dojrzałości. Nie było tam miejsca na uściśnięcie ręki wychowawcy, dyrekcji, Waszych wspólnych rozmów o szkole w bliskości, której zostaliśmy pozbawieni musząc zachować odpowiednią odległość, by nie być przyczyną zagrożenia dla swoich kolegów i koleżanek oraz pracowników szkoły. Mam szczerą nadzieję, że to dzisiejsze spotkanie to nie koniec. Jeszcze wspólnie razem 1 września 2020 roku, jeżeli będzie to możliwe zobaczymy się razem, by móc na Was spojrzeć. Wy na nas i u progu nowego roku szkolnego 2020/2021 pożegnać się w taki sposób jakiego Wam naszym drogim absolwentom z klas 4 TŻF i 4 THI, nam dyrekcji, wychowawcom i pozostałym nauczycielom brakuje. Wyrażam zapewne również opinię naszych wspaniałych pracowników administracji i obsługi szkoły „u mistrza Paderewskiego” w Ciężkowicach, że bardzo nam wszystkim Was brakuje. Szkoła bez uczniów to martwa szkoła i chociaż zdalna nauka jest w toku i realizujemy podstawę programową to jednak to nie to samo co widzieć Was w ławkach szkolnych.

Coś się kiedyś zaczyna i coś się gdzieś kończy…

Taka jest kolej rzeczy i taki jest jej porządek. Fragment Waszej drogi życiowej związany z tą szkołą powoli, nieubłaganie dobiega końca. Kiedyś za kilka, kilkanaście lat, gdy spojrzycie wstecz poprzez warstwę czasu, zapewne będziecie chcieli wychwycić każde, nawet najdrobniejsze wspomnienie i przywrócić je Waszej pamięci. Każdy dzień spędzony w szkole, każdą lekcję, każdy dzwonek, każde wydarzenie. Każdą twarz przewijającą się w salach lekcyjnych i na korytarzu, każdą chwilę. Jest moim wielkim pragnieniem, aby były to miłe wspomnienia.

Niejednokrotnie w okresie szkolnym narzeka się na szkołę, nauczycieli, na ciężką naukę, ale później z perspektywy czasu chętnie by się do szkoły wróciło. Gratuluję Wam ukończenia szkoły i tym samym dopuszczenia do egzaminu maturalnego.

Żegnam Was, życząc, by jak najwięcej Waszych marzeń się spełniło. Żebyście zawsze czuli, że postępujecie w zgodzie ze sobą i swoim sumieniem. Byście po prostu znaleźli własną drogę do szczęścia. Osiągnęli to, co sami sobie postawicie za cel i poczytacie za sukces. I by nigdy nie zabrakło przy Was bliskich osób, z którymi swoją radość i swoje szczęście będziecie mogli dzielić. Pamiętajcie, jeżeli w Waszych sercach będzie zawołanie Bóg, Honor, Ojczyzna i wasza hierarchia wartości będzie oparta o te przytoczone pojęcia będzie dobrze.

Waszą szkołę „u mistrza Paderewskiego” wspominajcie jak swój drugi dom, do którego możecie zawsze wracać.

Józef Parys, dyrektor szkoły

Podobne posty

Zakończenie roku szkolnego 2018/19

szef

XVIII Dzień Papieski – u mistrza Paderewskiego

szef

Obchody Święta Niepodległości

szef
Skip to content