akcje i projekty wyjścia i wycieczki

Wyjazd młodzieży szkolnej do Domu Wczasów Dziecięcych w Jodłówce Tuchowskiej

W dniach 23-24.09.2020 r. odbył się drugi z kolei wyjazd młodzieży szkolnej do Domu Wczasów Dziecięcych w Jodłówce Tuchowskiej. Tym razem wzięli w nim udział uczniowie klas:  II LO, II THIG, IITFŻ oraz IV T. Głównym celem wycieczki była integracja uczniów po okresie izolacji w związku z nauką zdalną w zeszłym roku szkolnym.  Podczas pobytu w Jodłówce nie było czasu na nudę.  Uczniowie uczestniczyli  m.in. w zajęciach sportowych (siłownia, gry zespołowe) oraz warsztatach interpersonalnych. Po aktywnym dniu spędziliśmy wieczór przy  wspólnym grillu. Następnego dnia zdobyliśmy górę Brzankę, upamiętniając  stacjonujący tam w roku 1944 I  Batalion 16 Pułku Piechoty AK „Barbara”. Następnie mieliśmy okazję podziwiać panoramę Pogórza Ciężkowickiego i Rożnowskiego ze szczytu pobliskiej wieży widokowej. 

Karolina Paluch, nauczyciel języka angielskiego i niemieckiego

A oto jak relacjonują wycieczkę uczennice klasy II LO:

Maja:

Dnia 23.09, my – uczniowie klas II LO, II TFŻ i II THI, wybraliśmy się na dwudniowy wyjazd integracyjny do Jodłówki Tuchowskiej. W pierwszy dzień, zaraz po śniadaniu  poszliśmy wraz z opiekunami na długi spacer po okolicy.

Po powrocie czekał na nas pyszny obiad przygotowany przez najlepszych kucharzy w Jodłówce 🙂 Po południu uczestniczyliśmy w warsztatach integracyjnych oraz udaliśmy się na strzelnicę – był to najbardziej wyczekiwany przez nas wszystkich punkt dnia. Niektórym z nas udało się nawet trafić kilkakrotnie do tarczy :)) Po zajęciach strzeleckich przygotowano dla nas ognisko.

Zmęczeni, ku zadowoleniu naszych nauczycielek poszliśmy do swoich pokoi i spaliśmy do rana. W czwartkowy poranek po śniadaniu wraz z nauczycielami wyruszyliśmy na długi spacer na szczyt Brzanki i wieżę widokową. Po długiej i dość męczącej wędrówce mieliśmy czas na odpoczynek, chwilę rozrywki i obiad, po którym wszyscy rozjechaliśmy się do swoich domów.

Myślę, że wycieczkę możemy uznać za jak najbardziej udaną, a spędzony czas zostanie nam w pamięci na długo.

Ola:  

23-24 września 2020 roku byliśmy na wycieczce w Domie Wczasów Dziecięcych w Jodłówce Tuchowskiej.  W programie było bardzo dużo ciekawych atrakcji m.in.:  strzelnica, siłownia i wycieczki piesze. W związku z tym, ze był to wyjazd integracyjny, braliśmy udział w zajęciach,  na których poznawaliśmy się z uczniami z innych klas. Podsumowując wyjazd  był bardzo fajny ale zbyt krótki.

Karolina Paluch

nauczyciel języka niemieckiego

Podobne posty

„Mistrzowie zawodzie II” w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w w Ciężkowicach

Dyrektor

Nietypowa lekcja wychowawcza

szef

DODATKOWA REKRUTACJA MIĘDZYSZKOLNA NA KURSY ZAWODOWE

szef
Skip to content