uroczystości szkolne

Pożegnanie klas maturalnych

         Uroczystość rozpoczęła o g. 8 się mszą św. dla chętnych w Kościele Pana Jezusa Miłosiernego w Ciężkowicach. 

         W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ignacego Jana Paderewskiego 30 kwietnia pożegnaliśmy maturzystów. Ze względu na przepisy bezpieczeństwa i obostrzenia covid’owe każda klasa miała oddzielną godzinę zakończenia roku. Klasa 4 T spotkała się z Dyrekcją i nauczycielami o godz. 9, natomiast kl 3 LO godzinę później.

         Piękną i wzruszającą akademię przygotowała klasa 3THI pod kierownictwem pani mgr Karoliny Iwaniec. Jej tematem były wartości cenne w życiu dorosłym, a wyniesione ze szkoły oraz domu rodzinnego.

Młodzież podziękowała nauczycielom i pracownikom szkoły.

         Pan Dyrektor mgr Józef Parys wystąpił z bardzo serdecznymi słowami, którymi zwrócił się do zebranych.

Pan Dyrektor powiedział:

„To nie jest koniec,

to nawet nie jest początek końca,

to dopiero koniec początku!”

Moi drodzy maturzyści, drodzy absolwenci szkoły „u mistrza Paderewskiego” w Ciężkowicach życzę Wam dobrego życia!

„Tak nie dawno żeśmy się spotkali, a już pożegnania nadszedł czas…” te słowa znanej piosenki wydają się szczególnie adekwatne dzisiaj, gdy po czterech latach nauki opuszczacie mury „u mistrza Paderewskiego”. Być może Wasze drogi zupełnie się rozejdą i nie będziecie spędzać już ze sobą tyle czasu, co w szkolnych ławkach. Mamy nadzieję jednak, że w Waszej pamięci pozostaną piękne wspomnienia wspólnie spędzonych lat.

W tym wyjątkowym dniu pamiętamy o wszystkich, natomiast szczególne słowa uznania należą się absolwentom, którzy otrzymali „Brązową Tarczę” za wysokie wyniki w nauce, sumienne wypełnianie obowiązków uczniowskich, promowanie dobrego imienia szkoły „u mistrza Paderewskiego” oraz godne zachowanie, które zasługuje na szczególne wyróżnienie.

„Tęskno mi Boże do świata,

Tamtego prostego sprzed lat.

Gdzie brat kochał brata,

A ludzie mieli mniej wad.”

Kamila Zielińska-Krogulska

Drodzy maturzyści !

Tak szybko minęły te Wasze cztery lata w Technikum, te lata w murach naszej Ciężkowickiej Alma Mater. Maturzyści, absolwenci technikum żywienia i usług gastronomicznych, technikum usług fryzjerskich, technikum hotelarskiego oraz technikum informatycznego.

Absolwenci Liceum Ogólnokształcącego

Już wkrótce zaczynacie nowy etap życia. Powoli przychodzi czas pożegnań, ostatnie chwile w murach tego budynku. Jeszcze tylko egzamin dojrzałości i rozpoczniecie nową przygodę. Wkroczycie w dorosłość. Będzie to mamy taką nadzieję ciekawa wędrówka po szlakach życia.

Życie, które Was czeka będzie Was zwodzić swoją szybkością, majętnością i błyskotkami. Pamiętajcie proszę pozostańcie w tym jednym aspekcie tacy jacy jesteście… Bądźcie pełni entuzjazmu, świeżości, bądźcie sobą, wszak tak niewiele potrzeba, by być szczęśliwym. Tak jak w każdym roku porą kwitnięcia kasztanów tak i dziś stając przed kolejnym pokoleniem absolwentów naszej szkoły „u mistrza Paderewskiego” w Ciężkowicach, przed tegorocznymi maturzystami, przed Wami życzymy Wam by Wasze bycie Homo Viator, bycie człowiekiem w podróży skończyło się na przystani, gdzie wszyscy będą płakać a wy będziecie pełni spokoju i radości z dobrze przeżytego życia.

Wszystko ma swój początek i koniec, W imieniu całej społeczności szkoły pragniemy Wam złożyć życzenia, aby na Waszych twarzach, zawsze pojawiał się uśmiech i aby każda chwila w życiu była dla Was wyjątkowa.

„Tęskno mi Boże do Was,

Świata relacji twarzą w twarz.

Tamtych sal pełnych Was

I zgiełku szkolnych korytarzy.”

Józef Parys

Podobne posty

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2107/2018

szef

Dzień naszego Patrona Ignacego Jana Paderewskiego

szef

Akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

szef
Skip to content