uroczystości szkolne

Zakończenie roku w szkole

Rok szkolny 2020/21 pożegnaliśmy 25 czerwca. Najpierw była msza św. w Kościele Pana Jezusa Miłosiernego w Ciężkowicach. Następnie cała społeczność szkoły z pocztem sztandarowym na czele przemaszerowała w kierunku hali sportowej, gdzie odbyła się uroczystość.

Młodzież pod kierunkiem nauczycieli (P. Sabiny Cygnar i P. Anny Kupczyk) przygotowała piękną i wzruszającą akademię. Następnie uczniowie podziękowali Panu Dyrektorowi Józefowi Parysowi, Pani Dyrektor Beacie Porębskiej, wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły oraz wręczyli kwiaty. Po uczniach głos zabrał Pan Dyrektor Józef Parys:

Tak jak rozpocząłem pożegnacie maturzystów tak i do Was moi drodzy skieruję słowa…

Tęskno mi Boże do świata,

Tamtego prostego sprzed lat.

Gdzie brat kochał brata,

A ludzie mieli mniej wad.”

Kamila Zielińska-Krogulska

Tęskno mi Boże do Was,

Świata relacji twarzą w twarz.

Tamtych sal pełnych Was

I zgiełku szkolnych korytarzy.”

Józef Parys

Drodzy uczniowie, szanowni rodzice

nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi szkoły,

Jakże piękne jest odnajdywanie prawdy i mądrości w różnych dziedzinach naszego życia. Dzisiaj świętujemy, ciesząc się z zebranego żniwa tych odkryć. Nadeszła chwila, którą wyczekiwało wiele osób. Jesteśmy jeszcze w szkole, lecz zapewne myślami większość z nas jest już daleko stąd. Przemierzamy góry, kąpiemy się w morzu, pływamy po jeziorze, wielu spośród was zapewne poczuje czym jest praca i ciężar zarobkowania … Jednak zanim to nastąpi odbierzecie świadectwa, które są podsumowaniem waszej tegorocznej pracy. Ponadto w raz z maturzystami, którzy uczynili to w kwietniu pierwsze osoby w tym roku odbiorą również szczególne wyróżnienie tj. BRĄZOWE TARCZE. Wynik waszej wyśmienitej pracy i wyników.

Przemierzaliśmy ten szczególny rok szkolny 2020/2021 w poszukiwaniu wiedzy, w próbie odnalezienia samych siebie, w stawianiu sobie samym wymagań, także wtedy, gdy nauczyciel nie patrzył lub rodzic nie sprawdził. Czasem stagnacji, załamania, może depresji związanej z brakiem relacji z kolegami i koleżankami. Dotychczasowy świat padł a my wszyscy doświadczyliśmy w kilkunastu ostatnich miesiącach jego kruchości i niestabilności.

Wiele się działo w ostatnim roku. Szkoła jest modernizowana, najnowocześniejszy sprzęt dokupywany, nowe pracownie tuż tuż i winda również. Mimo tych pozytywnych zmian Wasze i nasze patrzenie na otaczający nas świat, ten bliski i ten w perspektywie globalnej się zmienił. Jedno pozostało na pewno: uśmiech na Waszych twarzach

Rok ten był i jest niezwykły także w obszarze edukacji i oświaty. Nauka stacjonarna, zdalna, hybrydowa… wzrost umiejętności informatycznych zarówno wśród nas nauczycieli jak i Was drodzy uczniowie. Stanęliśmy w obliczu egzaminu, któremu było na imię życie, egzaminu z dojrzałości w obliczu nieznanego i budzącego także lęk. Mam nadzieję, że został zdany przez nas wszystkich.

Mamy dzisiaj możliwość spotkania się twarzą w twarz na tej uroczystej akademii. Chcę Wam powiedzieć „do widzenia”, życząc dobrych spokojnych „stacjonarnych” wakacji, gdziekolwiek będzie Wam dane przebywać i odpoczywać.

Drodzy uczniowie, szanowni rodzice

nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi szkoły,

Wam drodzy nauczyciele za rozwój, za zaangażowani, za trud pracy zdalnej, hybrydowej i stacjonarnej. Za ciągłe poszerzanie i przesuwaniu granic dla bycia coraz lepszym w swej pasji i pracy DZIĘKUJĘ.

Wam drodzy pracownicy administracji i obsługi w tym czasie wielkich zmian w szkole, za zaangażowanie i każda pomoc, by nasza szkoła „u mistrza Paderewskiego” w Ciężkowicach piękniała i stawała się doposażona w najnowocześniejszy sprzęt DZIĘKUJĘ.

Wam drodzy uczniowie za trud, wysiłek, zaangażowanie w zgłębianiu tajników wiedzy, zdobywaniu nowych umiejętności, poznawaniu i rozwijaniu swoich zdolności i talentów i odkrywaniu samych siebie DZIĘKUJĘ. Gratuluję wysokich wyników w nauce, wyróżniającego zachowania.

Wam rodzice za wsparcie dla szkoły, grona pedagogicznego i przede wszystkim Waszych dzieci, by przemierzyli ten trud bez zbędnych potknięć DZIĘKUJĘ.Wiele dla mnie znaczy móc pracować dla Waszych dzieci i tym bardziej cieszy, że nasze wspólne działanie jest tak połączone w zgodzie wartości i celów.

Już za kilka chwil zakończy się rok szkolny 2020/2021. Czego życzyć w takim dniu?

Gronu pedagogicznemu, pracownikom administracji i obsługi szkoły i wszystkim uczniom życzę udanych wakacji, tego wyczekiwanego czasu! Wypoczywajcie, gromadźcie siły na następny rok szkolny. Nigdy jednak nie zapomnijcie o bezpieczeństwie. Wasze działania, wszelkie kroki w tym wolnym czasie tak realizujcie zachowując środki ostrożności, byśmy mogli się zobaczyć już 1 września 2021 roku. Bądźcie radośni, weseli ale jednocześnie rozważni, przewidujący, pamiętający o wartościach wpajanych w domu i w szkole oraz w każdej sytuacji powściągliwi. Odbudowujcie relacje, których tak niewiele doświadczyliście w tym roku.

I jeszcze jedna informacja…

Spotkania z wychowawcami odbędą się w salach, w których do tej pory mieliście godziny wychowawcze.

Osoby, które będą uczestniczyć w rajdzie we wrześniu proszone są o podejście do sali 29, po rozdaniu świadectw.

Rok szkolny 2020/2021 uważam za zakończony. Teraz już czas WAKACJI.

Józef Parys

Podobne posty

Dzień Papieski

szef

Wyniki Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego

szef

Całkiem inne zakończenie… Absolwenci 2020

szef
Skip to content