wyjścia i wycieczki

Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę

Z maturzystami na pielgrzymce u PANI JASNOGÓRSKIEJ wychowawcy oraz dyrektor szkoły. Dzisiaj jest wyjątkowo! W jednej grupie dwie szkoły Powiatu Tarnowskiego. ZSOiZ Ciężkowice „u mistrza Paderewskiego” razem z ZSLiT Wojnicz. Opiekę duchową sprawuje Roman Bojdo katecheta młodzieży z Wojnicza. Przyszedł czas na zatrzymanie, zebranie sił, wyciszenie i modlitwę…
Wspólnie odmówiliśmy różaniec w autokarze; odprawiliśmy drogę krzyżową na wałach jasnogórskich; zwiedziliśmy muzea dostępne na terenie klasztornym; część naszej grupy skorzystała z sakramentu pokuty i pojednania w kaplicy pojednania; uczestniczyliśmy we mszy świętej pod przewodnictwem ks. bpa Stanisława Salaterskiego.
W drodze powrotnej dotarliśmy do Krakowa – Łagiewnik. Był piękny dzień… Nawiedziliśmy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz Sanktuarium Świętego Jana Pawła II Wielkiego w Krakowie na Białych Morzach…, gdzie w kaplicy papieskiej z płytą nagrobną z Bazyliki Watykańskiej w intencjach przyniesionych przez młodzież odmówiliśmy koronkę do Bożego Miłosierdzia.
Dziękuję Wam droga młodzieży z naszej wspólnej szkoły „u mistrza Paderewskiego” w Ciężkowicach za Wasz uśmiech, entuzjazm, za tę niezwykłą wyprawę!
Józef Parys, dyrektor szkoły

Podobne posty

Wyjazd do Ravensbrück i Sachsenhausen

Dyrektor

Uczniowie „mistrza Paderewskiego” śladem Patrona

szef

Diecezjalna pielgrzymka maturzystów

szef
Skip to content