akcje i projekty

Małopolska Tarcza Antykryzysowa – „Rozwiązywanie problemów – zajęcia psychologiczno-pedagogiczne”

W naszej szkole realizowane są zajęcia „Rozwiązywanie problemów – zajęcia psychologiczno-pedagogiczne” w ramach projektu Grantu 3 Projektu pn. Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II
Tematyka spotkań grupowych dotyczyła m.in. poznawania swoich mocnych i słabych stron, efektywnej komunikacji i współpracy w zespole, motywacji i technik uczenia się. Podczas pięciu trzygodzinnych spotkań uczestnicy wzmacniali poczucie własnej wartości i pozytywną samoocenę, ćwiczyli umiejętności radzenia sobie z emocjami i ze stresem, uczyli się sposobów rozwiązywania problemów, trenowali postawę asertywną i komunikacją w oparciu o porozumienie bez przemocy oraz poznawali główne metody i techniki skutecznej nauki. Oprócz spotkań grupowych kilka osób brało udział także w spotkaniach indywidualnych, w trakcie których mieli oni możliwość dodatkowo pracować nad istotnymi dla siebie zagadnieniami.

Przykłady tematów spotkań:
1. Poznajemy się bliżej. Moje słabe i mocne strony.
2. Emocje – jak sobie z nimi radzić. Jak poradzić sobie ze stresem.
3. Efektywna współpraca w zespole i sposoby rozwiązywania problemów.
4. Jak poprawić swoją motywację. Asertywność i porozumienie bez przemocy.
5. Techniki skutecznego uczenia się. Podsumowanie zajęć.

Podobne posty

Happening promujący naszą Szkołę!

szef

Akt powierzenia w opiekę cmentarzy 138, 137, 118

Dyrektor

Spotkanie z Podróżnikiem

szef
Skip to content