wyjścia i wycieczki

Edukacja patriotyczna – film pt. Raport Pileckiego

Dzisiaj tj. 18 września 2023 roku w Centrum Sztuki Mościce młodzież z naszej szkoły „u mistrza Paderewskiego” w Ciężkowicach w liczbie 151 uczniów wraz z nauczycielami uczestniczyła w seanse filmu pt.: „Raport Pileckiego”. Był to jeden z dwóch seansów w dniu dzisiejszym w kolejnej inicjatywie Tomasza Stelmacha z Zarządu Powiatu Tarnowskiego. Spotkania z historią na dużym ekranie odbywają się w ramach edukacji patriotycznej i historycznej dla szkół ponadpodstawowych Powiatu Tarnowskiego.
Reżyserem filmu jest Krzysztof Łukaszewicz, a jego premiera miała miejsce dnia 1 września 2023 r. Witold Pilecki jest jedną z bardziej fascynujących postaci w najnowszej historii Polski. Oddał swoje życie walce ze zbrodniczymi dyktaturami XX wieku – sowieckim komunizmem i niemieckim narodowym socjalizmem. W sierpniu 1940 r. Pilecki podjął się misji dobrowolnego przeniknięcia do obozu koncentracyjnego w Auschwitz, zorientowania się w położeniu więźniów i utworzenia podziemnej organizacji.
Film w bardzo mocny i w sugestywny sposób, bez przenośni i zakrywania brutalnej prawdy o bestialstwie niemieckich nazistów i sowieckich sługusów pokazał historię heroicznego rotmistrza Witolda Pileckiego.
Dziękuję Tomaszowi Stelmachowi za kolejną lekcję historii dla naszej młodzieży. Ta z pewnością pozostanie w nas na długo.
CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM
HAŃBA I ZAPOMNIENIE ZDRAJCOM NAJJAŚNIEJSZEJ RZECZYPOSPOLITEJ
Józef Parys, dyrektor szkoły

Podobne posty

Śladami błogosławionych

szef

Uroczystości religijno – patriotyczne w Dąbrach

szef

Z wizytą w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie

Dyrektor
Skip to content