uroczystości szkolne

Bal Studniówkowy 2019

Tak rozpoczęli studniówkę uczniowie szkoły u mistrza Paderewskiego, którzy bawili się w Restauracji „Ostoja” w Bobowej.
Studniówka odbyła się 26 stycznia 2019 roku. W tym roku Bal Studniówkowy przygotowali rodzice wraz z uczniami klas maturalnych 4 TŻF i 4 THI.
Klasa 4 THI z wychowawczynią panią Jowitą Jurkiewicz-Drąg
Klasa 4 TŻF z wychowawczynią panią Beatą Porębską
Przemówienie młodzieży:

„Jest nam niezmiernie miło w imieniu uczniów klas maturalnych  4T ŻF i 4T HI  powitać na dzisiejszym balu: dyrektora szkoły pana Józefa Parysa, naszych wychowawców panią Jowitę Jurkiewicz-Drąg, panią Beatę Porębską, szanowne grono pedagogiczne,  zaproszonych gości, rodziców i was koleżanki i koledzy.

Dzisiejszy wieczór jest wyjątkowy, uświadamia nam, że już wkrótce, już za 100 dni staniemy przed najważniejszym w naszym życiu egzaminem, który pozwoli nam przekroczyć symboliczny próg dojrzałości. Ten niezwykły bal, studniówka skłania nas do refleksji nad czasem, który upływa nieubłaganie. Tak niedawno przekraczaliśmy próg naszej szkoły u mistrza Paderewskiego. Przeżywaliśmy tutaj wzloty i upadki, swoją młodość. Na pewno będziemy wspominać najweselsze i najtrudniejsze zajęcia w szkole:
– puste zeszyty;
– czasami puste głowy;
– jedynki te niechciane i te nieuniknione;
– piątki te zapracowane i te z przypadku.

W tych chwilach zawsze towarzyszyliście nam Wy, wychowawcy, nauczyciele, staraliście się prostować nasze ścieżki, cierpliwie tłumaczyć, w jaki sposób szukać prawdy i swego miejsca w życiu. W tym miejscu chcieliśmy również podziękować wszystkim pracownikom szkoły. Również z nami są dzisiaj nasi rodzice, na których wsparcie i pomoc możemy zawsze liczyć. Pragniecie ustrzec nas przed popełnianiem błędów i nauczyć właściwego rozumienia słowa dorosłość. Jesteśmy wam za to wdzięczni. Pragniemy podziękować dyrekcji, wychowawcom i nauczycielom za wyrozumiałość, cierpliwość, za każdą porcję wiedzy, którą nam przekazywaliście. To dzięki Wam poznawaliśmy tajemnice, zmienialiśmy swe poglądy i zapatrywania na otaczający świat. Dojrzewaliśmy. Chcieliśmy również serdecznie podziękować pani Katarzynie Jezierskiej za trud i poświęcenie, z jakim przygotowała nas  przez ostatnie tygodnie do uświetnienia dzisiejszego balu zatańczeniem poloneza. Nie zawsze było łatwo, ale wspólnymi siłami udało nam się osiągnąć cel. Mamy nadzieję, że ten taniec rozpoczynający studniówkę długo pozostanie w naszej pamięci.

Coś się kiedyś zaczyna i coś się kiedyś kończy. Taka jest rzeczy kolej i taki jest jej porządek. Fragment naszej drogi życiowej związany z tą szkołą, z tym technikum (hotelarskim, fryzjerskim, informatycznym, gastronomicznym) powoli i nieubłaganie dobiega końca. Chcemy, by były to miłe wspomnienia. Dzisiejszy wieczór niewątpliwie będzie jednym z nich. Niech ta Studniówka dostarczy nam wszystkim  wielu wspaniałych wrażeń.

Życzymy miłej zabawy.”

 
Przemówienie dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ignacego Jana Paderewskiego:

„Witam rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły. Witam Was drodzy uczniowie – bohaterowie dzisiejszego balu. Witam również osoby Wam towarzyszące.

Każdy z Was drodzy uczniowie klas maturalnych Technikum o profilu hotelarskim i informatycznym, żywienia i usług gastronomicznych oraz usług fryzjerskich, tych czterech zawodów wpisujących się tak mocno w historię naszej Szkoły w Ciężkowicach przekraczając Jej progi kilka lat temu, zdawał sobie sprawę, że przyjdzie mu przystąpić do egzaminów: zawodowych i maturalnych. Czas płynął, nawiązywaliście znajomości, zdobywaliście wiedzę i umiejętności, byliście kształtowani przez waszych wychowawców i innych nauczycieli. Jestem przekonany, że nauczyciele zrobili wszystko, aby tę wiedzę i umiejętności Wam przekazać. Reszta zależy już tylko od Was, od Waszych chęci, od Waszego zaangażowania. Za 100 dni staniecie u progu Szkoły tuż przed rozpoczęciem pierwszego egzaminu maturalnego. Studniówka jest ostatnim dzwonkiem wzywającym do wytężonej pracy, do nauki. To także przepustka w bramie do dorosłości, która zamyka poprzedni etap Waszego życia – etap młodzieńczej beztroski.

Dziś Wy uczniowie Ciężkowickiej Szkoły „u mistrza Paderewskiego” korzystajcie z chwili, którą dał Wam los, bawcie się dobrze, ale i odpowiedzialnie! Bawcie się tak ,bym ja jako dyrektor Szkoły oraz Wasi wychowawcy i Wasi rodzice po zakończonym balu moglibyśmy być z Was dumni i moglibyśmy powiedzieć, że faktycznie stoicie u progu dorosłości i potraficie bawić się kulturalnie i bez alkoholu.

Dzisiaj może jeszcze nie pora o tym rozmawiać, ale pamiętajcie, że wkrótce Was to czeka. Taka to już specyfika naszej pracy, że jako nauczyciele co roku musimy przeżywać rozstania z kolejnymi rocznikami absolwentów. Wierzcie, że to niełatwe, Sądzę, że najbardziej zżyliście się z Waszymi wychowawcami, którzy przez ten czas robili wszystko, aby kształtować w Was same dobre cechy charakteru. Podziękujcie im dzisiaj serdecznie. I w końcu czas na podziękowania dla Waszych Rodziców, którzy są i pozostaną na zawsze Waszymi pierwszymi nauczycielami i wychowawcami. Ja ze swej strony dodam, że Wasz rocznik jest mi szczególnie bliski ze względu na uczniowski uśmiech, radość i przede wszystkim pozytywne emocje jakie towarzyszyły naszym relacjom, Waszemu wprowadzaniu mnie jako dyrektora w społeczność szkoły.

Życzę, aby przez cały dzisiejszy bal panowała wspaniała atmosfera! Życzę Wam wspaniałej zabawy do samego rana. Życzę Wam udanego i dobrze przepracowanego ostatniego etapu przygotowań i jak najlepszych wyników z egzaminów maturalnych. Życzę Wam dobrych wyborów w życiu, takich których konsekwencją będzie spełnienie, szczęście, radość i rozwijanie swych pasji. Na zawsze zapamiętajcie naszą szkołę „u mistrza Paderewskiego” o której mówcie tylko dobrze. To tu bowiem kształtowały się Wasze młodzieńcze charaktery.

 Drodzy tegoroczni maturzyści Studniówkę Anno Domini 2019 uważam za otwartą.”

Józef Parys
dyrektor szkoły

 
 

Podobne posty

Międzyszkolny Dzień Dziecka i Dzień Otwarty Szkoły

szef

Dzień naszego Patrona Ignacego Jana Paderewskiego

szef

Przedstawienie ,,Brzydkie kaczątko”oraz zabawa mikołajkowa dla dzieci

szef
Skip to content