akcje i projekty

Dzień Otwarty w szkole „u Mistrza Paderewskiego”.

Dnia 25 kwietnia 2019 roku w progach naszej szkoły gościliśmy młodzież gimnazjalną oraz ósmoklasistów z sąsiednich szkół. Dzień Otwarty Szkoły był okazją do zaprezentowania oferty edukacyjnej oraz pracowni zawodowych naszej placówki. Młodzież zobaczyła klasopracownie, poznała uczących tu nauczycieli i poczuła atmosferę panującą w szkole „u mistrza Paderewskiego”.

Dla przybyłych gości przygotowano wiele atrakcji, w tym pokaz doświadczeń z fizyki i chemii, prezentację zaplecza pracowni biologicznej. Uczniowie mieli okazję obejrzeć wystawę prac wykonanych przez słuchaczy szkoły policealnej terapeuta zajęciowy.
W pracowni języków obcych przygotowano zabawy i konkursy, podczas których można było wykazać się wiedzą i znajomością języka. Młodzież zainteresowana informatyką mogła na chwilę oderwać się od rzeczywistości i odpłynąć w świat cyberprzestrzeni, poznając przy okazji sprzęt informatyczny i specyfikę profilu technik informatyk. W pracowni usług fryzjerskich chętni mieli okazję nieco zmodyfikować swoje fryzury oraz mogli poddać się drobnym, upiększającym zabiegom kosmetycznym. W pracowni hotelarskiej uczniowie zapoznali się z tajnikami zawodu, specyfiką szkoły i perspektywami, jakie niesie ten kierunek ze sobą. Podczas zwiedzania nie sposób było pominąć klimatycznej biblioteki, w której uczniowie szkoły chętnie spędzają wolny czas, korzystając z bogatego zasobu pomocy dydaktycznych, szerokiego wachlarza dobrych lektur, ale także życzliwej rozmowy, i pomocnej rady sympatycznej pani bibliotekarki.

Szkoła Paderewskiego to nie tylko miejsce gdzie kształci się młodzież, ale także miejsce gdzie atrakcyjnie spędza się wolny czas. Na zajęciach kół zainteresowań nasi uczniowie rozwijają swoje pasje i talenty, a namiastką potwierdzającą ten fakt, był  dzisiejszy pokaz taneczny w wykonaniu dziewcząt klas pierwszych przygotowany przez panią Katarzynę Jezierską oraz występ grupy wokalno-muzycznej pod kierunkiem pani Karoliny Iwaniec.

Słodkim uwieńczeniem spaceru po naszej szkole była degustacja pysznych ciasteczek i deserów, wykonanych przez młodzież z klas gastronomicznych pod czujnym okiem pań z pracowni gastronomicznych, zaserwowanych w towarzystwie aromatycznej kawki.

   Wszystkim tym, którzy odwiedzili dziś naszą placówkę serdecznie DZIĘKUJEMY za przybycie. Nauczycielom naszej szkoły DZIĘKUJEMY za trud włożony w przygotowanie tego przedsięwzięcia, a naszym cudownym Uczniom za zaangażowanie, pomoc i dużą dawkę pozytywnej energii.

Absolwentów szkół gimnazjalnych i podstawowych zapraszamy od września w szeregi naszej szkolnej rodziny.

                                                         Aneta Kapałka
nauczyciel historii

                                                           Agnieszka Gucwa
nauczyciel języka polskiego

no images were found

Podobne posty

Warsztaty gastronomiczne z historią w tle (Pałac Wilanowski – Warszawa)

szef

Kurs Carvingu

szef

I Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych: Niezłomni – Niezwyciężeni – pamięci Danuty Siedzikówny ps. Inka

szef
Skip to content