Ogłoszenia

Drodzy Rodzice

Drodzy Rodzice!
Nauczyciele z naszej szkoły „u mistrza Paderewskiego” w Ciężkowicach – szkoły do której uczęszczają Państwa dzieci, dokładają wszelkich starań, aby w różnych formach kontynuować nauczanie na odległość. W obecnej sytuacji Państwa rola – Rodziców, którzy wspierają swoje dzieci w uczeniu się w domu – nabiera nowego znaczenia.

Zachęcam Was do podjęcia jeszcze szerszej współpracy i komunikowania się ze szkołą w zakresie organizacji zdalnego nauczania. Jeżeli to możliwe również do udzielenia pomocy nauczycielom i uczniom szkoły.

„u mistrza Paderewskiego” w Ciężkowicach

Drodzy Rodzice ten czas jest szczególnie trudny
Może garść informacji pomoże Wam w domowym zorganizowaniu zdalnej nauki. Służę pomocą. Jeżeli tylko zaistnieje potrzeba proszę o kontakt w celu usprawnienia obecnego sposobu nauczania oraz pomocy Waszym dzieciom. Często pisałem do Was Rodzice: Szkoła „u mistrza Paderewskiego” to nasza wspólna sprawa. Dzisiaj te słowa nabierają szczególnego znaczenia. Zapewniam Was, że przykładam wszelkich możliwych starań, by zdalna nauka przebiegała bezproblemowo: od września 2019 roku dziennik elektroniczny jest podstawową dokumentacją poświadczającą pracę nauczycieli i postępy Waszych dzieci. Przed około dwoma miesiącami zaproponowałem Gronu Pedagogicznemu wprowadzenie Microsoft Office 365 A1 w tym Teams na potrzeby kształcenia na odległość nie mając pojęcia jak przydatnym narzędziem okaże się powyższa aplikacja w sytuacji, której nikt z nas nie byłby w stanie przewidzieć. Być może jest wiele innych, które Państwa dzieci uznają za lepsze. Zdecydowałem, że musimy skupić się na jednym, względnie dwóch narzędziach z prostej przyczyny: my również uczymy się takiego sposobu nauczania i narzędzia muszą nas wspomagać a nie przeszkadzać. Wielość natomiast narzędzi mogłaby wprowadzać chaos wśród Państwa dzieci i pośród nauczycieli. Jestem niesamowicie zadowolony, że mogę stać na straży naszej szkoły – Waszej szkoły – naszej wspólnej szkoły „u mistrza Paderewskiego. Pozostaję do dyspozycji, by służyć pomocą Waszym dzieciom i jeżeli tylko będę mógł z całą „drużyną” z ZSOiZ Ciężkowice Wam również drodzy Rodzice.

Dzisiaj odebraliśmy kolejny sprzęt do szkoły, pracownia informatyczna powoli jest kompletowana.

Na ten czas życzę tylko jednego… zdrowia, zdrowia, zdrowia…

Ps.

Pozostań w kontakcie z wychowawcą, nauczycielami, dyrektorem. Udostępnij im swój numer telefonu, adres mailowy, korzystaj z dziennika elektronicznego, sprawdzaj stronę internetową szkoły.

Zgłaszaj szkole na bieżąco swoje spostrzeżenia i wnioski, w szczególności dotyczące przebiegu uczenia na odległość, np. trudności techniczne, zasoby i możliwości sprzętowe dostępne dla Twojego dziecka. (Oczekujemy na zakup sprzętu dla najbardziej potrzebującej młodzieży na zasadzie użyczenia przez ZSOiZ Ciężkowice tego sprzętu na czas pandemii.)

Jeżeli Twoje dziecko zdaje w tym roku egzamin maturalny lub egzamin zawodowy, zachęć do skorzystania z materiałów publikowanych przez CKE, w tym z próbnych testów.

Zwróć szczególną uwagę dziecka na bezpieczne korzystanie z Internetu. Przydatne informacje dotyczące zasad bezpieczeństwa w sieci znajdziesz na stronie httpss://ose.gov.pl/pakiety-edukacyjne

Nadzoruj działania dziecka w sieci i rozmawiaj z nim o podejmowanych przez nie aktywnościach.

Sprawdź komunikaty publikowane na stronach Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Cyfryzacji, dotyczące planowania i realizacji nauki zdalnej:
httpss://www.gov.pl/web/edukacja/nauka-zdalna
httpss://www.gov.pl/web/edukacja/lekcje-z-internetu
httpss://www.gov.pl/web/cyfryzacja/nauczycielu-poprowadz-lekcje-online

Józef Parys, dyrektor szkoły

Podobne posty

MISTRZOSTWO DZIEWCZĄT I WICEMISTRZOSTWO CHŁOPCÓW

szef

Odznaka Honorowa PCK III stopnia dla Pana  Józefa Parysa

szef

Wyniki matur 2020!

szef
Skip to content