uroczystości pozaszkolne

Uczciliśmy pamięć poległych Partyzantów z oddziału Regina II Batalionu AK „Barbara”.

16 października 2022 r. młodzież naszej szkoły wzięła udział w manifestacji patriotycznej upamiętniającej 78. rocznicę akcji Burza oraz tragicznych wydarzeń z udziałem oddziału Regina II Batalionu Barbara 16. Pułku Armii Krajowej, które miały miejsce 17 października 1944 roku w Rzepienniku Strzyżewskim, w przysiółku  Dąbry. Uroczystości rozpoczęła msza święta na cmentarzu pod lasem, gdzie spoczywają pomordowani żołnierze, której przewodniczył biskup Leszek Leszkiewicz. Następnie odbył się apel poległych. Po mszy świętej wszyscy zebrani udali się pod pomnik położony nieopodal cmentarza, w miejscu
w którym stała spalona stodoła, pełniąca rolę kwatery Reginy II i gdzie feralnej nocy rozegrała się tragedia. Oddając hołd tragicznie zmarłym Partyzantom, poszczególne delegacje: poselskie, rządowe, samorządowe, przedstawicieli szkół, organizacji harcerskich i zakładów pracy, złożyły kwiaty w tym miejscu.

Naszą szkołę podczas uroczystości reprezentowali uczniowie: Bartłomiej Kapałka, Alicja Gąsior, Weronika Ptaszkowska – poczet sztandarowy, Patrycja Ablewicz, Klaudia Kachniarz i Sebastian Bryndal – delegacja kwiatowa.

Aneta Kapałka – nauczyciel historii i opiekun koła historyczno-patriotycznego

Podobne posty

Obchody 75 rocznicy pacyfikacji Jamnej

szef

Otwarcie Parku zdrojowego w Ciężkowicach

szef

Uroczystości religijno – patriotyczne w Dąbrach

szef
Skip to content