akcje i projekty uroczystości szkolne

Szkoła do hymnu 2022

„Żaden z narodów na świecie nie może się poszczycić takim jak nasz bogactwem uczuć i nastrojów. […] Może w tym tkwi czar nasz ujmujący… „

W atmosferze radości, dumni z daru, którym jest wolność, zasłuchani w głos jednego z Ojców Niepodległości- patrona naszej szkoły Ignacego Jana Paderewskiego włączyliśmy się 10 listopada 2022 roku  po raz kolejny w ogólnopolską akcję „Szkoła do hymnu”. O godzinie 11.11 zgromadzona na placu przed szkołą młodzież wraz z Dyrekcją i Gronem Pedagogicznym uroczyście odśpiewała Mazurka Dąbrowskiego oraz wysłuchała krótkiego koncertu utworów patriotycznych. Szczególna oprawa tego dnia była preludium do uroczystego świętowania Rocznicy Odzyskania Niepodległości. W tym roku staliśmy się ważną częścią obchodów powiatowych w Tuchowie oraz obchodów gminnych w Koszycach Wielkich. Dzięki wytężonej pracy, zaangażowaniu, posiadanym talentom i spajającej to wszystko w przepiękną całość opiece Pani Wicedyrektor Beaty Porębskiej, mieliśmy okazję mówić o Tym, który był pianistą, mężem stanu, o tym, który łagodził obyczaje i komponował niepodległość.

Obecny w naszych występach polonez prowadzi nas dostojnym krokiem do Kąśnej Dolnej, gdzie już 17. 11.  2022 roku będziemy dalej świętować – Dzień Patrona Szkoły, 125. rocznicę przybycia Ignacego Jana Paderewskiego do Kąśnej i 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Sylwia Gaj, nauczyciel j. polskiego

Podobne posty

Witamy w szkole!

szef

Spacerując po szkole „u mistrza Paderewskiego”

szef

Dziękujemy za pomoc pani Agnieszcze…

szef
Skip to content